خانه / آخرین اخبار / سهمیه بنزین تاکسی‌ ها از اول اسفند ۹۳ کاهش می‌یابد

سهمیه بنزین تاکسی‌ ها از اول اسفند ۹۳ کاهش می‌یابد

علیرضا فیض‌بخش صبح امروز در نشستی خبری با اشاره به اینکه از ابتدای اسفند ماه سهمیه تاکسی‌های بین شهری به میزان ۲۰ درصد کاهش پیدا خواهد کرد، گفت: سهمیه تاکسی‌های بین شهری پیش از این ماهانه ۹۰۰ لیتر بود که قرار است از ابتدای اسفند ماه سهمیه بنزین تاکسی‌های بنزین سوز به ۷۵۰ لیتر و تاکسی‌های دوگانه‌سوز به ۵۰۰ لیتر کاهش پیدا کند.

وی همچنین با اشاره به سهمیه گازوئیل خودروهای گازوئیل‌سوز گفت: خودروهای گازوئیل‌سوز زیر ۱۰ تن که روزانه ۶۰ لیتر سوخت گازوئیل دریافت می‌کردند از ابتدای اسفند ماه روزانه ۵۰ لیتر، ۱۰ تا ۲۰ تن ۱۴۴ لیتر، ۲۰ تا ۳۰ تن ۲۰۰ لیتر، ۳۰ تا ۴۰ تن ۲۴۰ لیتر گازوئیل دریافت خواهند کرد که بر این اساس سهمیه سوخت خودروهای گازوئیل‌سوز نیز اصلاح می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌گونه سناریویی برای افزایش و یا کاهش سهمیه‌ها در سال ۹۴ دیده نشده است، تصریح کرد: همانند سال گذشته برای ایام نوروز سهمیه ویژه در نظر نگرفته‌ایم و خودورها همان سهمیه ۶۰ لیتر خود را دریافت خواهند کرد.

فیض‌بخش ادامه داد: از اردیبهشت سال ۹۴ قرار است خودروهای گازوئیل‌سوز بر اساس پیمایش سهمیه سوخت دریافت کنند که بر این اساس مکانیزم دریافت سوخت آنها بارنامه خواهد بود و خودروهایی که بارنامه نداشته باشند نمی‌توانند سهمیه سوخت دریافت کنند.

وی با اشاره به اجرای این قانون در سال ۹۵ اظهار داشت: از سال ۹۵ قصد داریم بر اساس سیستمGPSسهمیه خودروهای گازوئیل‌سوز را تخصیص دهیم که بر این اساس این کار عادلانه خواهد بود.

فیض‌بخش در پایان با اشاره به میزان کارت‌های سوخت موجود در کل کشور گفت: هم اکنون ۱۵ میلیون کارت سوخت خودروهای گازوئیل‌سوز و بنزینی در کشور وجود دارد که از این میزان ۸۰۰ هزار کارت سوخت مخصوص خودروهای دیزلی و مابقی مربوط به موتورسیکلت‌ها و خودروهای بنزینی است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ میلیون کارت سوخت مربوط به موتورسیکلت‌ها، خودروهای بنزینی و گازوئیل‌سوز ابطال شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*