خانه / بورس و سهام / اطلاعیه شرکت تبرک به سهامداران : فقط پول تان را پس می‌دهیم

اطلاعیه شرکت تبرک به سهامداران : فقط پول تان را پس می‌دهیم

رییس هیات مدیره شرکت تبرک در اطلاعیه ای به سهامداران این شرکت اعلام کرد در صورت فروش سهامشان به شرکت تنها با قیمت خرید، سهامشان را بازخرید خواهد کرد.

علیرضا بوستانی در این بیانیه که بر روی سایت رسمی این شرکت قرار گرفته است، اعلام کرد: تلاش ما در این جهت است که وجوه مربوط به اصل حواله های صادره پس از بازگشایی حساب ها معادل مبالغ واریزی اولیه خریداران سهام پرداخت گردد.

سوابق علیرضا بوستانی سهام تبرک بیوگرافی علیرضا بوستانی

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:

هموطنان گرامی ، همشهریان ارجمند و سهامداران عزیز
سلام علیکم
علیرضا بوستانی هستم موسس کارخانجات صنعتی تبرک و علاقه مندم به دور از تشریفات اداری در بیانی صادقانه که روشی کاری و شاید یکی از عوامل عنایات خداوندی برای حصول توفیقات کاریم بوده است، با شما عزیزانی که به برنامه های اقتصادیم اعتماد کرده اید همکلام شوم .
درابتدا عرض کنم درطول قریب به سی و پنج سال تلاش اقتصادی هیچگاه وامدار فرد یا سازمانی نبوده و فقط با اتکال برخدا و تفکر و تلاش بی وقفه شبانه روزی توانسته ام یازده کارخانه بزرگ تولیدی متوقف را خریداری ، سازماندهی و راه اندازی و چند پروژه عظیم عمرانی را احداث کنم.
ممکن است این سوال درذهن عزیزانی نقش ببندد که با این پیشینه علت باز کردن باب مشارکت چه بوده است؟ پاسخ من به این سوال بجـا آنست که در سلسله نیـازها تا مقطعی، انسان به رفع نیازهای مادی خویش می اندیشد، اما از دوره ای به بعد نیاز های گسترده تری در برابر فرد مطرح می شود، نگاه انسان به جامعه، نیاز او به عمران شهر و به منطقه و اقناع نیازهای اعتقادی جلوه گر می شود . با توجه به این واقعیت اثبات شده علمی اینجانب نیز احساس کردم که وظیفه ای فراتر از منافع اقتصادی شخصی و گروه همراهم دارم و باید برای ادای بخشی از وظیفه ام نسبت به امام مهربانیها حضرت امام رضا علیه السلام ، عمران و آبادانی مشهد الرضا و رفاه زوار آن حضرت قدم هائی اساسی و درخور بضاعتم بردارم.
اما به لحاظ آنکه ماهیت کاری امثال بنده فعالیت های اقتصادیست، آن بخش از اقداماتی که می توانست زائر بیشتری را به مشهد جذب کند، رفاه آن ها را تامین و مدت اقامت زوار را طولانی ترکند، تا از قبل آن منافع بیشتری نصیب همشهریان ارجمند گردد.
موضوع مشارکت داوطلبانه هموطنان برای اجرای پروژه ها و طرح هایی که هدف فوق را بر آورده کند مطرح شد.لذا تیمی از کارشناسان کار آزموده در بخش های اقتصادی و عمرانی و مالی به خدمت گرفته شد، اقداماتی که می توانست سبب تامین نظر فوق شود در طول ماهها مورد ارزیابی واقع و با هماهنگی لازم واگذاری سهام به دور از تبلیغات و هیاهو آغاز و اما با استقبال زاید الوصف هموطنان گرامی مواجه گردید.
طی روزهای ۲۴، ۲۵ و۲۶ آبان ماه بالغ بر۱۳۰۰۰ سهامدار با خرید حدود ۱۶ میلیارد سهم به مبلغ ۳۲۴ میلیارد تومان (معادل قیمت هر سهم ۲۰۲/۵ ریال) اعتماد خود را به کارنامه تبرک و برنامه های آن اعلام داشتند.
هم زمان شرکت اقدام به خرید صنایع مهتاب خراسان، شرکت سازه های فلزی گاندو فلات، برج عظیم اداری تجاری در خیابان شهید استاد مطهری تهران و دیگر مستغلات نموده و مبالغ قابل توجهی پیش پرداخت برای خریداری آنها پرداخت و تعهداتی بصورت اقساطی در ادامه امر پذیرفت.
در همین ارتباط به موافقت هائی با مسئولین و مدیران محترم بخش مشارکت های اقتصادی شهرداری مشهد برای خرید پروژه (مهر و ماه)که مشتمل بر برج های دو قلو ۵۲ طبقه ای، بزرگترین خیابان سنگ فرش تراموارو و کالسکه رو و مجتمع های تفریحی، تجاری و رفاهی است، و مشارکت در طرح توسعه نمایشگاه بین المللی مشهد دست یافتیم و مقدمات احداث بزرگترین شهربازی جهان اسلام فراهم شد.
اما در روز ۲۷/۰۸/۹۳ یک روز پس از واریز وجوه توسط، مردم حسابهای مربوط به واریز وجوه سهام خریداری شده با موجودی یک هزار و دویست میلیارد ریال مسدود و تبلیغات پر حجم رسانه ای و مطبوعاتی سبب شد روند خرید سهام معکوس و مراجعه تهاجمی برای فروش سهام به شرکت آغاز گردد. به طوریکه شرکت ناگزیر شددر حالی که مرتباً در مراجعه بین دفتر و دادگاه در رفت و آمد بود با صرف اعتبارات بانکی و سرمایه در گردش کارخانجات ، برای آنکه حتی المقدور مراجعان ناراضی از شرکت بر نگردند اجباراً اقدام به بازخرید سهامی نماید که پول آن در حساب های مسدود و بلوکه شده بود .
اینک تلاش ما در این جهت است که وجوه مربوط به اصل حواله های صادره پس از بازگشایی حساب ها معادل مبالغ واریزی اولیه خریداران سهام پرداخت گردد. علت امر آنست که شرکت های سرمایه گذاری برخلاف موسسات مالی و اعتباری ماهیتاً نمی توانند برای کسانی که زمانی کوتاه سهامدار شرکت بوده سود پرداخت نمایند.
در ثانی در فاصله زمانی که حسابهای جاری بانکی ویژه واریز وجوه سهام مسدود بوده است،ازشرکت عملاً امکان عملیات اقتصادی و مالی سلب شده است و شرکت از محل وجوه بلوکه شده انتفاعی نبرده که بتواند هنگام باز شدن حساب ها، سود بابت سهام بازخرید شده تقسیم کند.
و ثالثاً اقدام سهامدارانی که روز بعد از پلمپ دفترجهت بازخرید هجوم آوردند سبب اختلال جدی در عملیات جاری گردید که این امر باعث ورود خسارات کلی به همه سهامداران و همچنین تضییع فرصت های سرمایه گذاری های شرکت شد. پرداخت مبلغ بالاتر از رقم پرداخت اولیه باعث خواهد شد که شرکت مجبور شود سرمایه های اصلی خود را به باد دهد که مغایر با حقوق کل سهامداران خواهد بود. این امر موجب توقف خطوط تولید و بیکار شدن بیش از ۱۴۰۰ نفر کارمند و کارگر زحمتکش کارخانجات شرکت در شب عید می گردد که این امر مورد رضایت و انتظار شما نیست .
اینجانب افتخار این را دارم که اعلام نمایم درمورد مابقـی سهــامدارانی که قصد دارند در قالـب سهـامدار واقعی ، شرکـت را همـراهـی کنند می توانند از مشوق های جذاب دوره ای از جمله سود حاصله از فروش برج ۲۹ طبقه تهران و دیگر پروژه های عمرانی و سود واحدهای تولیدی بهره مند شوند.
ضمناً سهامداران محترم شرکت مطلع باشند که زیرساخت های لازم برای ورود به فرابورس ایجاد شده و سهامداران محترم از مزیت های فرابورس پس از ورود نیز بهره مند خواهند شد .
در پایان، یک بار دیگر با همان صداقت و خلوص همیشگی به اطلاع همگان می رساند، قصد این جانب و مجموعه تبرک از ابتدا ارائه خدمتی عام المنفعه و اقدامی در جهت پیاده سازی اقتصاد مقاومتی و دستیابی به خود اتکایی ، ارتقاءکمی و کیفی تولید و صدور محصولات مازاد بر مصرف داخلی جهت ارز آوری و رهایی از اقتصاد تک محصولی وابسته به نفت و بهبود شرایط رفاهی زائرین و مجاورین حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام بوده و از این پس نیز خواهد بود.
یادآوری می شود صبوری و پایداری سهامداران فرصت ها را برای ادامه یافتن مسیر توسعه به ویژه پس از درس آموزی از تجربیات گذشته و مساعدت ها و آموزه های مسئولین محترم قضایی و مدیران محترم دلسوز کشوری هموار خواهد ساخت .آینده از آن شماست و نهال های کاشته شده قبلی و کنونی از جمله واحد های تولیدی ، اداری، تجاری و عمرانی ؛ چراغ درخشان تبرک را همچنان پر فروغ و فروزنده نگاه داشته، سبب خواهد گردید در چار چوب الزامات و قوانین نظام جمهوری اسلامی همچنان پرچمدار تولید، اشتغال مولد و پیام آور نشاط در فعالیت های اقتصادی در کشور باشیم. و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.

بازداشت مدیرعامل شرکت تبرک 

در ادامه طی روز جاری مدیرعامل شرکت تبرک بازداشت شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول (poolpress.ir)، صبح امروز در پی هجوم سهامداران به دفتر شرکت تبرک در بلوار سجاد مشهد، لحظاتی وضعیت دفتر متشنج شد.

بنابر اظهارات شاهدان عینی، ازدحام به حدی بود که شیشه دفتر فروش سهام تبرک در این میان شکست.
لحظاتی بعد با ورود نیروی انتظامی، علیرضا بوستانی مدیرعامل شرکت تبرک بازداشت شد. بوستانی در بیانیه ای اعلام کرد با توجه به بلوکه بودن حساب های شرکت توسط دادستانی تنها قادر به پرداخت اصل پول سهامداران پس از بازگشایی حسابهاست.

این مسئله در کنار عدم پرداخت حواله های سهامداران، اعتراض آنها را برانگیخت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*