خانه / بورس و سهام / صنعت ماشین آلات و تجهیزات در صدر شگفتی سازان بورس امسال

صنعت ماشین آلات و تجهیزات در صدر شگفتی سازان بورس امسال

۶۲ درصد بازدهی مثبت رهاورد سهام شرکت های فعال در صنعت ماشین آلات و تجهیزات از ابتدای سال ۹۳ تاکنون بوده است.

این صنعت در سال ۹۳ با تحقق این میزان بازدهی مثبت در میان پنج صنعت پربازده بورس قرار گرفته که شرکت پمپ پارس با کسب بازدهی مثبت نزدیک به ۴۶۷ درصدی شگفتی ساز صنعت و البته طبقه خود شده است.

تفیرو” و “تکشا” نیز پس از آن در جایگاه های دوم و سوم پربازده ترین ها ایستادند و به ترتیب بیش از ۲۷۶ و ۱۵۱ درصد بازدهی مثبت را عاید سهامدارانشان کردند.

البته طبقه انواع بالابر تحت تأثیر دو نماد “تفیرو” و “تمحرکه” بازدهی مثبت بیش از ۱۴۹ درصدی را رقم زدند تا بر این اساس پربازده ترین طبقه فعال در صنعت مورد بررسی باشند.

در مقابل اما “تکنو” با تحقق بیش از ۳۰ درصد بازدهی منفی در جایگاه آخر نمادهای هم گروه خود قرار گرفت.

گفتنی است در میان نمادهای فعال این صنعت “وتوشه”، “هپکو” و “تمحرکه” بهترین رتبه های نقدشوندگی را دارا می باشند؛ این در حالی است که سایر نمادهای گروه اغلب دارای رتبه های نقدشوندگی پایینی به ویژه در کل بازار سهام هستند.

در پایان شایان ذکر است بازدهی مثبت حدود ۶۲ درصدی در صنعت ماشین آلات و تجهیزات در حالی رقم خورده که سه نماد “تپمپس”، “تایرا” و “لازما” متوقف هستند و در میان آنها نماد معاملاتی شرکت تراکتورسازی جهت اعلام تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف گردیده که طبق گمانه زنی ها به نظر می رسد این تعدیل مثبت باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*