خانه / سیاسی / ایران را سنی کنید!

ایران را سنی کنید!

معاون رئیس پلیس دبی در اظهاراتی تند و خصمانه علیه ایران، تهران را به دخالت در امور اعراب متهم کرد و از اعراب خواست ایران را به مذهب «تسنن» بازگردانند.

سوابق ضاحی خلفان پلیس دبی ایران و اعراب

«ضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دبی که در باب هر موضوعی و درباره هر کشوری در دنیا سخن می‌راند، در اظهارات جدیدش، تهران را متهم به بر هم زدن آرامش همسایگانش کرد و این بار تلاش کرد، اختلافات مذهبی را دامن زند.

خلفان در سخن پراکنی توئیتری خود مدعی شد: استمرار تلاش ایران برای بر هم زدن آرامش و امنیت دولت‌های همجوار خود، عجیب است. همسایه همیشه حقی دارد، اما این مداخلات ایران همواره روابط را دچار تیرگی می‌کند.

وی در ادامه، اوضاع عراق و سوریه را ناشی از آنچه که وی دخالت ایران نامید، دانست و اشاره‌ ای به حضور تروریست‌های عرب و غیر عرب با حمایت آمریکا و عربستان و متحدان غربی و عربی آنان نکرد و مدعی شد، «اکنون پس از شکست در بحرین و منطقه “الشرقیه” عربستان، در پی تخریب یمن است».

خلفان با برانگیختن مسائل مذهبی، از مسلمانان خواست، ایران را به مذهب تسنن دعوت کنند، تا به دوره قبل از صفویان بازگردد که هنوز مذهب تشیع مذهب ایران اعلام نشده بود.

او در ادامه با دامن زدن به مسائل مذهبی، به دوران خلیفه دوم اشاره کرد و گفت: فراموش نکنید که ایران در زمان عمر خلیفه دوم، از ولایات مملکت اسلام بود.

یک نظر ثبت شده

  1. حسام ترک قشقایی

    چقدر حرف مفت میزنن…۱۲۴۰۰۰پیامبر و ۱۲امام معصوم نتونست ادمشون کنه…اونوقت ما ادمشون کنیم..اونا تو یه دو ره ..ما تو ۲۱ سلسله ی امپراتوری خاک هاشونو فتح کردیم…در زمان سلجوقیان امارات و عمان ر فتح کردیم…بازم بگم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*