خانه / بورس و سهام / “کوره بلند2” ذوب‌آهن اصفهان به تولید نزدیک شد

“کوره بلند2” ذوب‌آهن اصفهان به تولید نزدیک شد

معاون بهره‌برداری شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: در صورتی که مشکل خاصی پیش نیاید تولید کوره بلند شماره 2 این شرکت از هفته آینده آغاز خواهد شد.
اردشیر افضلی در گفت‌وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه پروژه راه‌اندازی کوره بلند شماره 2 یکی از مهمترین پروژه‌های افزایش ظرفیت تولید ذوب آهن اصفهان طی چند سال گذشته محسوب می‌شود، افزود: کوره بلند شماره 2 در مرحله بارگیری قرار دارد و پس از برطرف شدن مسائل نرم‌افزاری امیدواریم این کوره از هفته آینده به تولید برسد.
به گفته وی ظرفیت تولید کوره بلند شماره 2 ذوب‌آهن اصفهان 4000 تن در روز است که در سال به حدود 1.4 میلیون تن می‌رسد.
به گزارش ایسنا، ذوب‌آهن اصفهان دارای سه کوره بلند است و با راه‌اندازی کوره شماره 2 سالانه 1.4 میلیون تن به تولید این شرکت اضافه می‌شود و تحول چشمگیر اقتصادی را برای ذوب‌آهن به همراه دارد. هم‌اکنون ظرفیت تولید شرکت ذوب‌آهن اصفهان 3.6 میلیون تن در سال است.
ذوب‌آهن اصفهان که از آن به عنوان مادر صنعت فولاد ایران یاد می‌شود، هم‌اکنون پس از فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان سومین فولادساز بزرگ کشور محسوب می‌شود. ذوب‌آهن اصفهان در سه ماهه نخست سال جاری بیش از 478 هزار تن فولاد و محصولات فولادی تولید کرد.
در همین حال مدیر سرمایه‌گذاری ذوب‌آهن اصفهان نیز به تازگی خبر داد که این شرکت احتمالا می‌تواند تا پایان سال جاری زیان انباشته خود را به صفر برساند و حتی بین سهامداران خود سود تقسیم کند. مجتبی فریدونی همچنین اعلام کرد که ذوب‌آهن اصفهان به زودی با دریافت مجوز دولت افزایش سرمایه صد در صدی خواهد داشت.
تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که سود پس از کسر مالیات ذوب‌آهن اصفهان در سه ماهه نخست سال جاری با رشد 219 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل بالغ بر 114 میلیارد تومان شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*