خانه / بورس و سهام / شکر 1900 تومانی جایگزین شکر 1300 تومانی

شکر 1900 تومانی جایگزین شکر 1300 تومانی

به نظر می رسد قیمت 1900 تومانی برای شکر تولیدی شرکت های این گروه، حداقل قیمتی باشد که به زودی در بودجه شرکت های قندی جایگزین قیمت 1300 تومانی شکر شود.
مجموعه شرکت های قندی فعال در بورس در حالی این روزها با صف خریداران خود رو به رو هستند که با توجه به اخبار موجود، موضوع افزایش نرخ فروش شکر این شرکت ها در حال نهایی شدن بوده و به احتمال زیاد این شرکت ها بزودی با رشد قیمت فروش در محصول تولیدی خود همراه خواهند شد.

در همین ارتباط مدیر مالی شرکت شهد (قند خوی) در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: با توجه به افزایش حدود 60 درصدی بهای چغندرقند مصرفی شرکت های قند و شکر، در نظر گرفتن افزایش نرخ فروش برای محصولات قندی امری طبیعی و به جاست.

فریبرز کارگشا ادامه داد: با این اوصاف به نظر می رسد قیمت 1900 تومانی برای شکر تولیدی شرکت های این گروه، حداقل قیمتی باشد که به زودی در بودجه شرکت های قندی جایگزین قیمت 1300 تومانی شکر شود. حال آنکه در حال حاضر نیز برخی از شرکت های این گروه از جمله قند خوی قیمت 1920 تومان را در بودجه 92 خود در نظر گرفته اند.

وی پیرامون برنامه های دولت جدید در خصوص اعمال تعرفه گمرکی برای واردات شکر به کشور نیز اظهار داشت: در صورت اعمال تعرفه گمرکی برای واردات محصول شکر، انتظار رشد قیمت فروش داخلی این کالا به بیش از 2000 تومان نیز چندان دور از ذهن نخواهد بود؛ حال آنکه باید دید تصمیم نهایی دولت جدید در این زمینه به چه سمتی سوق خواهد یافت.

کارگشا با اشاره به برخی مشکلات موجود در این صنعت عنوان کرد: طی سال های اخیر کاهش سطح زیر کشت چغندرقند و عدم تأمین به موقع این ماده یکی از مشکلات مطرح برای شرکت های فعال در این صنعت بوده که همین امر نیز موجب کاهش برآورد میزان تولید در بسیاری از این شرکت ها شده است.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت مالی شرکت قند خوی گفت: پیش بینی درآمد سال 92 “قشهد” با در نظر گرفتن نرخ فروش 1920 تومانی برای محصول شکر برآورد شده که به نظر می رسد با توجه به عملکرد تحقق یافته، سود برآوردی 270 تومانی شرکت قند خوی تا پایان سال به طور کامل پوشش خواهد یافت. حال آنکه در صورت توانایی شرکت برای دریافت شکر خام و تصفیه آن، انتظار تعدیل مثبت سودآوری شرکت نیز چندان دور از ذهن نخواهد بود. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که تاکنون برای خرید شکر خام جهت تصفیه اقدام قطعی صورت نگرفته است.

مدیر مالی شرکت قند خوی در خاتمه پیرامون چشم انداز صنعت قند و شکر نیز مطرح کرد: بخشی از وضعیت آینده این صنعت بستگی زیادی به تصمیمات دولت جدید دارد. به گونه ای که به شرط در نظر گرفتن تعرفه گمرکی برای واردات شکر و حمایت دولت از گروه قندی، بسیاری از موانع این صنعت حل خواهد شد. بنابراین امیدواریم با تحقق برنامه های مطرح شده بتوان آینده مناسبی را برای شرکت های فعال در این صنعت شاهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*