خانه / آخرین اخبار / معروف‌ترین 5 قلوهای ایرانی +عکس

معروف‌ترین 5 قلوهای ایرانی +عکس

مهر: هرسال یک پنج قلو! این آماری است که نه به طور رسمی، اما تقریبا هر سال در ایران اتفاق می‌افتد. آماری که پزشکان احتمال وقوع آن را در هر بارداری یک به 48میلیون بار می‌دانند اما در ایران چندان غیرقابل انتظار نیست.

همین چند روز قبل بود که خبر تولد پنج قلوهای لرستانی منتشر شد و حالا یک مادر مشهدی در دومین بارداری خود پنج قلو به دنیا آورده است. پنج قلوهای لرستانی که در بیمارستان تامین اجتماعی خرم آباد به دنیا آمدند، 4دختر و 1پسر 800 تا هزار گرمی بودند که مادر 26ساله آنها یک سال قبل پنج قلوی دیگری را باردار شده و البته به دلیل شرایط جسمانی نامساعد آنها را در دوران بارداری از دست داده بود.

چند روز بعد از این 5قلوها یک معلم 39 ساله مشهدی هم صاحب 5قلو شد که آنها هم یک پسر و 4دختر هستند. این بارداری که دومین بارداری مادر بود، به طور طبیعی و بدون استفاده از داروهای محرک و روش های باروری صورت گرفته بود و همه بچه ها کاملا سالم هستند. مادر پنج قلوهای مشهدی از بارداری قبلی اش صاحب یک پسر شده بود.

پنج‌قلوهای مشهدی یک پسر و 4دختر هستند

پنج‌قلوهای قمی پنج قلوهای مشهدی

این حادثه‌های خوش‌یمن

پنج‌قلوهای تبریزی، هرمزگانی، اصفهانی، گناوه‌ای و دماوندی در کمتر از یک دهه قبل معروف‌ترین بچه‌های ایرانی بوده‌اند. بچه‌هایی که تولد غافلگیرانه آنها «حادثه»‌ای تلقی شده که پای آنها را به صفحه حوادث روزنامه‌ها باز کرده است.

با این حال، در دو سالی که از دهه 90 می‌گذرد پنج‌قلوهای دیگری هم بوده‌اند که خبرساز شده‌اند. در اولین روزهای سال 91 مادری بعد از 6سال انتظار و درمان ناباروری، بالاخره بچه دار شد و این بار به جای یک فرزند، 5نوزاد یک کیلویی تحویل گرفت که در هفته 34 بارداری به دنیا آمده بودند.

مادر این نوزادان از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده می کرد که همین زمینه ساز چندقلوزایی او شده بود. والدین این پنج قلوها بعد از مشخص شدن تعداد فرزندانشان می توانستند از روش های درمانی و قانونی برای حذف 2 یا 3 قل استفاده کنند اما حاضر نشدند هیچ کدام از فرزندانشان را از دست بدهند.

یک سال قبل از آن هم یک زن 32 ساله قائم‌شهری در روستای باغ‌دشت و در هفته 30ام بارداری پنج قلوهایی به دنیا آورد که همگی پسر بودند. او که از 3بارداری قبلی‌اش 3 دختر داشت یکی از قل های پسر خود را به دلیل نارسایی ریوی از دست داد اما بقیه نوزادان او سالم به خانه رفتند.

پنج‌قلوهای قمی حالا به مدرسه می‌روند

پنج‌قلوهای قمی پنج قلوهای مشهدی

معروف‌ترین پنج‌قلوهای ایرانی

معروف‌ترین پنج قلوهای ایرانی، چهار برادر و یک خواهر قمی هستند که در سال ۱۳۸۳به دنیا آمدند و حالا به 9سالگی رسیده‌اند.

محمدرضا، علیرضا، محمدباقر، ابوالفضل و معصومه مصطفایی پنج قلوهای قمی هستند که در 24سالگی مادرشان در روستای پستگان از توابع جعفرآباد قم به دنیا آمدند و مشکلات مالی پدر کشاورز و مادر خانه‌دار آنها باعث شد تا با تامین اعتبار از سوی نماینده وقت مردم قم در مجلس خانه‌ای در روستای محل سکونت‌شاه به آنها اهدا شود. سازمان بهزیستی هم مقرری‌ 80 هزارتومانی برای آنها درنظر گرفت که تا پایان ۶ سالگی بچه‌ها به خانواده آن‌ها پرداخت شود.

این پنج‌قلوها 9سال قبل در هرمزگان به دنیا آمدند

پنج‌قلوهای قمی پنج قلوهای مشهدی

پنج قلوهای هرمزگانی هم یکی دیگر از معروف‌ترین پنج‌قلوهای ایرانی هستند که در سال 83 متولد شدند و حالا باید در کلاس چهارم ابتدایی تحصیل کنند.

علی اصغر، محمد حسین، محمد حسن، رقیه و فاطمه مرادی پور پنج قلویی هستند که به طور طبیعی و در اولین بارداری مادری خانه دار به دنیا آمدند. پدر این پنج‌قلوها کارگر بازنشسته شرکت توزیع برق است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*