خانه / بورس و سهام / قرارگاه خاتم از صدرا خارج می‌شود؟

قرارگاه خاتم از صدرا خارج می‌شود؟

در حالی طی چند روز گذشته برخی گزارش‌ها درباره واگذاری سهام شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) به یک پیمانکار بخش خصوصی منتشر شده که طبق آخرین اطلاعات دریافتی هنوز این انتقال سهام قطعی نشده است.
 (ایسنا)، در هفته جاری براساس گزارش‌های منتشر شده توافق شد تا 62 درصد از سهام شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) که هم‌اکنون در اختیار قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء (ص) قرار دارد به یک پیمانکار بخش خصوصی واگذار شود.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که صدرا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در صنعت دریایی ایران طی چند سال گذشته با زیان انباشته سنگینی مواجه شده است. از سوی دیگر انتقال صدرا از بورس به فرابورس و غرق شدن جکت این شرکت در فاز 13 پارس جنوبی در سال گذشته از دیگر اتفاقاتی بوده که صدرا با آنها دست و پنجه نرم کرده است.
پیش از آن نیز فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌ در سال 1388 و بعد از خریداری بلوک 51 درصدی سهام شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) عنوان کرده بود که صدرا از صنعت کشتی‌سازی به دلیل زیاندهی آن خارج خواهد شد.
در همین حال مدیر روابط عمومی صدرا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره اخبار منتشر مبنی بر واگذاری سهام صدرا به یک شرکت بخش خصوصی گفت: توافقاتی صورت گرفته اما این توافقات قطعی نشده است و به طور طبیعی باید نقل و انتقال سهام شرکت از طریق سازمان بورس و بازار فرابورس انجام شود.
محمدامین زارعی افزود: معامله سهام یک شرکت زمانی قطعی می‌شود که جزئیات و اطلاعات مربوط به معامله از طریق سازمان بورس اعلام شود.
او با اشاره به اینکه شرکت‌ها و گروه‌های مختلفی برای خرید سهام صدرا ابراز تمایل کرده‌اند، عنوان کرد: هنوز انتقال سهام صدرا قطعی نشده است و این نقل و انتقال از باید از کانال خودش نهایی شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*