خانه / آخرین اخبار / جنجال بر سر «اسمش عشقه» آخرین آلبوم مرتضی پاشایی

جنجال بر سر «اسمش عشقه» آخرین آلبوم مرتضی پاشایی

قرار است به زودی آلبوم آخر مرتضی پاشایی با نام «اسمش عشقه» به بازار موسیقی بیاید. تحلیلگران معتقدند با توجه به موج پاشایی آلبومش قطعا بازار موسیقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد و خیلی خوب می فروشد. آلبومی که می گویند مرتضی پاشایی در روزهای آخر تمام فکر و ذکرش انتشار این آلبوم بود و برای آهنگ هایش هم خیلی زحمت کشید.

حالا علی بحرینی، ترانه سرا در یادداشتی که در سایت موسیقی ما منتشر شده به نکاتی اشاره کرده که شاید انتشار این آلبوم خیلی هم به نفع پاشایی نباشد: «اگر «اسمش عشقه» را آلبوم دوم مرتضی پاشایی بدانیم، آن وقت می توانیم بپرسیم: او قرار است با ایتن آلبوم به چه جایگاهی برسد؟ آیا اصلا در موسیقی پاپ ایران جایگاهی بالاتر از جایگاه امروز «پاشایی» برای تمام خواننده ها – و از جمله خود او – می توان متصور شد؟

همسر مرتضی پاشایی دانلود اسمش عشقه دانلود آلبوم اسمش عشقه دانلود آخرین آهنگ مرتضی پاشایی دانلود آخرین آلبوم مرتضی پاشایی

اگر این آلبوم، یک درصد از آلبوم و آثار قبلی او ضعیف تر باشد، «مرتضی» در کدام فرصت بعدی قرار است جبران مافات کند؟ آنهایی که فرآیند تولید یک آلبوم را تجربه کرده اند، می دانند که قسمت مهم و تعیین کننده ای از تکمیل یک آلبوم موکول می شود به زمانی که تمام قطعات آماده شده اند و به مرحله پایانی میکس رسیده اند. در این مقطع، یک نفر هست که با کنار هم قرار دادن تمام آهنگ ها، مجموعه واحدی به نام «آلبوم» را سبک و سنگین می کند و تازه جرح و تعدیل ها آغازت می شود… خبر آمده که آلبوم دوم او منتشر می شود.

مرتضی در حساس ترین مرحله تولید این آلبوم غایب است؛ غایبی بسیار بزرگ که حالا قرار است آلبومی رسمی به نام او وارد بازار موسیقی پاپ ایران شود. نگرانی ها از همین جا آغاز می شود که اگر «اسمش عشقه» درخشان نشده باشد، به چه کسی باید ایراد گرفت؟ و اگر این ایرادها مطرح شد، چه کسی باید در مقابلش پاسخگو باشد؟ این روزها همچنان در فضایی احساسی به سر می بریم. همه مشتاقیم آخرین آهنگ های «مرتضی» را بشنویم. پر از شوریم… اما در فرداهای نزدیک، هم موسیقی وهم تاریخ برعکس ما، فوق العاده بی رحم قضاوت خواهند کرد. برای آینده اصلا مهم نیست که ارتباط «پاشایی» با آهنگ هایش چند ماه قبل از جمع و جور شدن این آلبوم قطع شده، برای خواندنِ نهایی بعضی قسمت ها فرصت نداشته، نسخه کامل تمام آهنگ هایش را نشنیده، روی چیدمان قطعاتش نظارت نکرده، در جریان طراحی تبلیغات آلبومش نبوده و …

همسر مرتضی پاشایی دانلود اسمش عشقه دانلود آلبوم اسمش عشقه دانلود آخرین آهنگ مرتضی پاشایی دانلود آخرین آلبوم مرتضی پاشایی

وارد کردن خواننده ای که خودش غیبت دارد به کارزار رقابت با خواننده هایی که تا روز انتشار آثارشان در تقلای آلبوم های خود هستند، نه معقول است و نه منصفانه. مگر آنکه بخواهیم «حساب و کتاب» را پیش بکشیم و اقتصاد را بر همه چیز مقدم بدانیم. من فعلا ترجی-ح می دهم ذهنم را از حیطه هنر بیرون نیاورم و به همین درخواست بسنده کنم که آقایان و خانم های تصمیم گیرنده! روی انتشار آلبوم مرتضی تجدید نظر کنید.

اجازه بدهید قطعات این آلبوم بدون قرار گرفتن در اتمسفر مارکت موسیقی ایران، به صورت «تک قطعه» و بدون ادعای بیزینسی منتشر شوند و در حقیقت هدیه هایی باشند برای تک تک هواداران او… تجربه انتشار آلبوم پس از مرگ خواننده را آخرین بار بعد از درگذشت «ناصر عبداللهی» تجربه کردیم. به هیچ عنوان هم دلچسب نبود. از آلبوم «ماندگار» دو سه قطعه درخشیدند و بقیه قطعات کارهایی بودند که «سرهم بندی شدن» از رویشان می بارید.»

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*