خانه / آخرین اخبار / هزینه یک شب اقامت بی پول ها و پولدار‌ها در سفرهای نوروزی

هزینه یک شب اقامت بی پول ها و پولدار‌ها در سفرهای نوروزی

همه ساله بر اساس سنت دیرینه ایرانیان عده زیادی در ایام عید به قصد گردشگری و تفریح و زیارت به سفر می‌روند زیرا طولانی‌ترین تعطیلات در کشورمان، همین ایام است؛ اما سفر هزینه‌هایی دارد که اگر اقوام و خویشانی در شهرهای مقصد منتظر نباشند، بر این هزینه‌ها افزوده خواهد شد.

هزینه سفر نوروزی بهترین مناطق گردشگری بهترین مناطق توریستی ارزانترین مناطق گردشگری ارزانترین شهر توریستی

بیشتر جمعیت ایران در این مدت اقدام به سفر می‌کنند با هدف دیدار اقوام و یا سفرهای تفریحی و زیارتی. در همین روز‌ها افرادی که نمی‌خواهند به خانه اقوام بروند، معمولا مراکز اقامتی مانند هتل را که شرایط بهتری در مقایسه با مهمانپذیر‌ها دارند برای اقامت در طول سفرشان انتخاب می‌کنند. انتخاب آن‌ها برای اقامت در اتاق‌هایی با حداقل دو تخت در هتلهایی با درجه‌ها و ستاره‌های مختلف بستگی به میزان درآمدشان و مبلغی که می‌خواهند در سفر هزینه کنند دارد.
تفاوت نرخ‌ها (از خانه‌های اجاره‌ای گرفته تا سوئیت و هتل آپارتمان و هتل‌هایی با درجه‌های مختلف ارزشیابی) نشان می‌دهد که نرخ اتاق هتل با درجه متوسط و دو ستاره که جزو هتلهای با درجه پایین به شماره می‌آید از شبی ۱۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و این مقدار هزینه متغییر بوده و تا شبی ۲ و نیم میلیون تومان نیز افزایش پیدا می‌کند.

هزینه اقامت در مشهد

در بررسی هاو تماس‌های تلفنی برای اطلاع از قیمت یک شب اقامت در مشهد و سایر اماکن گردشگری کشور در ایام نوروز مشخص شد یک شب اقامت در هتل آپارتمان معمولی در مشهد حداقل برای هر نفر ۱۳۵ هزار تومان می‌باشد. این هزینه برای یک شل اقامت در هتل دارای ستاره ۳ به بالا مبلغی معادل ۴۵۰ هزار تومان بوده که این هزینه بر اساس نوع اتاق به ۵۴۰ هزار تومان نیز می‌رسد.

یک شب اقامت در کاشان

بر اساس این گزارش در شهر کاشان که یکی از شهرهای نزدیک به تهران و پر مسافراست و به دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی زیاد، جزو یکی از پر گردشگر‌ترین شهرهاست نرخ اتاق هتل بین ۹۰ تا ۵۰۰ هزار تومان متفاوت است.

هزینه یک شب اقامت در شمال

نرخ اقامت یک شب در شهر‌های شمالی به طور میانگین از هتل آپارتمان گرفته تا ویلای اجاره‌ای و ویلای مستقل با امکانات مطلوب متفاوت بوده و از شبی ۲۰۰ هزار تومان الی ۳۰۰ هزار می‌باشد که البته در ویلا‌ها از ۳۵۰ هزار تومان به بالا قیمت داده می‌شود. ضمنا هزینه ویلا‌ها در برخی نقاط بسته به شرایط آن به شبی ۲ میلیون و نیم نیز می‌رسد.

هزینه یک شب اقامت در اصفهان

استان اصفهان هم یکی از شلوغ‌ترین شهرهای مقصد گردشگری برای سفرهای نوروزی است و نرخ اتاق هتل‌ها در این نقطه از کشور از ۱۵۰هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان متغیر است و این نرخ‌ها بستگی به انتخاب مسافر برای اقامت در اتاق‌های ویژه بهترین هتلهای این شهر یعنی هتلهای ۵ ستاره و سنتی دارد.

یک شب اقامت در شیراز

در شیراز که یکی از اصلیترین مراکز گردشگری ایران است همواره نرخ‌های متفاوتی مانند سایر شهرهای کشور ارائه می‌شود. هتلهای شیراز نیز از دو ستاره تا پنج ستاره در ایام عید نرخ‌هایشان افزایش خواهد داشت؛ از شبی ۱۵۰ هزار تومان الی ۶۵۰ هزار تومان قیمت داده می‌شود و البته اماکن با شرایط مطلوب‌تر نیز از قیمت بالایی برخوردار خواهند بود.

به نظر می‌رسد کشور ما تا رسیدن به شعار گردشگری ارزان فاصله زیادی دارد و یک خانواده ۴ نفره فقط برای هزینه اقامت خود طی یک شب حداقل باید ۶۰۰ الی یک میلیون تومان بپردازد و اگر قصد اقامات ۴ روزه داشته باشند باید حدود ۲میلیون و چهارصد الی ۴ میلیون تومان بپردازند و برای متمولین هم شبی ۲/۵ میلیون تومان اقامت در شهرهای دیگر آب می‌خورد.
لازم است مسئولین گردشگری کشور برای اینکه این سنت دیرینه دچار مشکل نشود، با تدبیر و مدیریتی جهادی برای تسهیل در امور مذکور اقداماتی را انجام دهند تا مردم سفری ارزان و دلچسب داشته باشند.

یک نظر ثبت شده

  1. با این روند مسخره کم کم سفرهای نوروزی شبیه یه داستان تخیلی میشه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*