خانه / سیاسی / حقوق رییس جمهور چین کمتر از مدیران شرکتهای بورسی و کمتر از پادش هیات مدیره آنها !!! + حقوق سران کشورها

حقوق رییس جمهور چین کمتر از مدیران شرکتهای بورسی و کمتر از پادش هیات مدیره آنها !!! + حقوق سران کشورها

میزان حقوق دریافتی روسای جمهور برخی کشورهای جهان را طی خبری عنوان کرده است بنا بر گزارش این سایت حقوق رییس جمهور اقتصاد بزرگی مانند چین از حقوق رییس جمهور آفریقای جنوبی کمتر است.
ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، اعلام کرده که به خاطر شرایط سخت اقتصادی در این کشور به میزان ده درصد از حقوقش می کاهد. اما پرسش اینجاست که حقوق آقای پوتین نسبت به حقوق دیگر رهبران کشورهای بزرگ جهان چه جایگاهی دارد.
در فهرست زیر می توانید دوازده رهبری را ببینید که بیشترین دستمزد را دریافت می کنند. در این فهرست روسای جمهور و نخست وزیران کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه به چشم می خورند و همچنین صدراعظم آلمان نیز در فهرست زیر حضور دارد. فهرستی که در آن میزان حقوق هر فرد طی یکسال برآورد شده است آن هم بدون در نظر گرفتن دیگر منابع درآمد این افراد.
۱ـ باراک اوباما (آمریکا):‌۴۰۰ هزار دلار
۲ـ استیفن هارپر (کانادا): ۲۶۰ هزار دلار
۳ـ آنگلا مرکل (آلمان): ۲۳۴۴۰۰ دلار
۴ـ جاکوب زوما (آفریقای جنوبی): ۲۲۳۵۰۰ دلار
۵ـ دیوید کامرون (بریتانیا): ۲۱۴۸۰۰ دلار
۶ـ شینزو آبه (ژاپن): ۲۰۲۷۰۰ دلار
۷ـ فرانسوا اولاند (فرانسه): ۱۹۴۳۰۰ دلار
۸ـ ولادیمیر پوتین (روسیه): ۱۳۶ هزار دلار
۹ـ ماتئو رنزی (ایتالیا): ۱۲۴۶۰۰ دلار
۱۰ـ دیلما روسف (برزیل):‌ ۱۲۰ هزار دلار
۱۱ـ نارندرا مودی (هند): ۳۰۳۰۰ دلار
۱۲ـ شی جینپینگ (چین):‌ ۲۲ هزار دلار
اما نکته جالب اینجاست که حقوق بسیاری از مدیران شرکتها و نهادهای تجاری کشور از جمله شرکتهای فعال در حوزه بورس از رییس جمهور چین در یکسال بیشتر است و موضوع زمانی جالبتر می شود که بدانید برخی اعضای هیات مدیره این شرکتها فقط از بابت دریافت پاداش مجمع عادی سالیانه درآمدی بیش از رییس جمهور چین دارند کافی است به تصمیمات مجمع عادی سالیانه شرکتها سری بزنید و اسامی آنها را ببینید و بعد متوجه شوید که رییس جمهور چین با آن عظمت اقتصادی و تعهدات سنگین کمتر از مدیرانی دریافت می کند که بعضی از آنها در طول سال حتی سری هم به شرکتهایی که عضو هیات مدیره آنها هستند نمی زنند .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*