خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / شاید باور کنیم

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / شاید باور کنیم

امروز اگرچه بازار بورس مثبت بود اما عرضه ها به علت آخرین مهلت تسویه اعتباری ها و همچنین فروشندگانی که تا قبل از عید نیاز به نقدینگی دارند کمی بیشتر از دیروز بود.
با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۳٫۱۲٫۲۴ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۷۳ واحد رشد به رقم ۴۷۹۴۹ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۷۲۷ واحد افزایش عدد ۱۲۷۲۷۵ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱۶۰ واحد رشد به رقم ۲۸۲۲۲ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبملت” با ۷۱ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “پارسان” با ۳۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد افت به رقم ۷۲۰ واحد رسید.

 

در این شرایط امروز “وگردش” با ۰٫۶۳ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “مارون” با ۳ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۳۸۸۲ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۵۵۸ میلیارد ریال رسید.

بازار سرمایه در روز جاری نیز همانند روز گذشته روندی صعودی و قابل قبول داشت و در این بین سهم گروه بانکی و خودرویی بیش از دیگر گروه های بورسی بود.

براساس گزارش بورس نیوز، امروز اگرچه بازار مثبت بود اما عرضه ها به علت آخرین مهلت تسویه اعتباری ها و همچنین فروشندگانی که تا قبل از عید نیاز به نقدینگی دارند کمی بیشتر از دیروز بود.

از سویی دیگر به نظر می رسد ترس و استرس ناشی از تغییر روند قیمت سهام شرکت ها پس از یکی دو روز صعود آن هم به تبع عرضه بی مهابای نوسانگیران باعث شده بود که امروز اهالی تالار کمی دست به عصاتر از روز گذشته دست به خرید سهام بزنند. لذا شاید باید کمی فرصت به اهالی تالار داد تا متوجه شوند روند شکل گرفته مقطعی نبوده و فروش سهام فقط آنها را از بازار عقب می اندازد. اما شاید این نگاه و تصمیمات محتاطانه در شرایط فعلی چندان بی مورد هم نباشد به هر حال اگر بگویم ۵۰ درصد روند بازار سرمایه در سال آتی به نتیجه مذاکرات وابسته است بی راه نگفته ایم. شاید هم باید تغییر روند و آغاز فصل جدید بورس را باور کنیم.

براساس این گزارش امروز را با نگاه به تحلیل های روز گذشته سپری می کنیم و به انتظار دور اول مذاکرات در روز جاری می مانیم. یاحق

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*