خانه / بورس و سهام / شفاف سازی “شاوان”

شفاف سازی “شاوان”

شرکت پالایش نفت لاوان در خصوص صورتهاي مالي سال 91 توضیحاتی به شرح ذیل ارائه گردیده است:

در پايان سال مالي قبل مبلغ 680 میلیارد و 60 میلیون تومان ماليات و عوارض ارزش افزوده فرآورده‌هاي فروش رفته توسط شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران از حساب بهاي تمام شده کالاي فروش رفته و مطالبات سازمان امور مالياتي کسر گرديده که نحوه عمل شرکت مغاير با مفاد قانون و مقررات مربوطه بوده، لذا در صورت اصلاح حسابها از اين بابت، زيان انباشته ابتداي سال و ساير حسابهاي پرداختني به مبلغ فوق افزايش خواهند يافت.

با در نظر گرفتن آثار ناشي از این بند، زيان انباشته شرکت بيش از نصف سرمايه ثبت شده مي‌باشد. در اين خصوص نظر مجمع عمومي را به مفاد ماده 141 اصلاحيه قانون تجارت جلب مي‌نمايد.”

شایان ذکر است در خصوص موارد فوق الذکر، بر اساس مذاکرات مجمع عمومی عادی سالیانه مورخ 92.4.31، با وجود تذکر مکرر نماینده سازمان به هیئت رئیسه مجمع در رابطه با تشریح لزوم قانونی برگشت و اصلاح صورتهای مالی سال 91 مطابق نظر حسابرس، رویه مورد عمل شرکت مورد تأیید و تصویب مجمع قرار گرفت. با عنایت به موارد مطروحه در صورت اصلاح حسابهای شرکت، زیان انباشته شرکت مبلغ 80 میلیارد تومان افزایش می یابد.

در خصوص اطلاعات پیش بینی 92 و صورتهای مالی میان دوره ای 3ماهه منتهی به 92.3.31 نیز بر اساس نامه شماره 49565 مورخ 92.4.31 شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در خصوص ضرورت عدم شناسایی درآمد حاصل از مابه التفاوت (ناشی از تفاوت نرخ ارز مرجع و مبادلاتی) حاصل از فروش فرآورده هایی که از موجودی نفت خام سال 1391 تولید و در سال جاری به فروش رسیده، شرکت اطلاعاتی ارائه ننموده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*