خانه / بورس و سهام / واکنش طلای سیاه به نتیجه مذاکرات لوزان

واکنش طلای سیاه به نتیجه مذاکرات لوزان

پس از صدور بیانیه بزرگ هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ۵+۱ در ساعات پایانی معاملات بازار نفت در شامگاه گذشته شیب سقوط آزاد قیمت نفت در بازارهای جهانی تندتر شد.

بر این اساس پس از صدور این بیانیه شامگاه گذشته ایران و پنج قدرت جهان، قیمت جهانی هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در بازار معاملات لندن بیش از ۵ درصد کاهش یافت.
گزارش رسانه‌های بین‌المللی حاکی از آن است که روز گذشته قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال در آخرین معاملات پنجشنبه دو دلار و ۳۰ سنت کاهش یافت و به ۵۴ دلار و ۸۰ سنت رسید.
بهای نفت خام سبک وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم برای تحویل های مدت دار با ۹۵ سنت کاهش معادل دو درصد، به ۴۹ دلار و ۱۴ سنت در هر بشکه رسید.
این در حالی است که در طول هفته جاری قیمت نفت روندی کاهشی به خود گرفته است و با توجه به پیشرفت مذاکرات هسته ای ایران و ۵+۱ همواره در سول این مدت شاهد کاهش چند دلاری هر بشکه طلای سیاه بوده است.
همزمان با سقوط آزاد بهای نفت خام برنت دریای شمال و نفت خام شیرین آمریکا در بازارهای جهانی، بهای سبد نفتی اوپک و حتی قیمت طلای سیاه سبک و سنگین ایران هم کاهشی چند دلاری را تجربه کرده است.
امور اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت ایران اخیرا با انتشار گزارشی، اعلام کرده است: در پنج روز نخست فروردین ماه سال جاری قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران در بازارهای جهانی به ترتیب با ٣ دلار و ١٣ سنت و ٣ دلار و ٣٢ سنت کاهش به ۴٩ دلار و ٩٩ سنت و ۴٧ دلار و ۴٩ سنت برای هر بشکه رسید.
این در حالی است که میانگین قیمت نفت خام سبک و سنگین ایران از ابتدای سال تاکنون به ترتیب ۵٠ دلار و ۴۵ سنت و ۴٨ دلار و ١١ سنت برای هر بشکه بوده است.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*