خانه / بورس و سهام / حضور قابل توجه سهامداران زن در بازار بورس

حضور قابل توجه سهامداران زن در بازار بورس

در حال حاضر ۴ میلیون و ۴۳ هزار مرد و یک میلیون و ۷۰۹ هزار زن در بازار سرمایه ایران کد سهامداری دریافت کرده اند و ۳۳۷ سهامدار خارجی نیز در این بازار فعال هستند.
مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: با ورود بیش از ۶۳۳ هزار نفر در سال ۹۳ تعداد سهامداران ایرانی به مرز ۸ میلیون نفر رسید.
مطهره مروج افزود: تعداد کدهای صادر شده در پایان سال گذشته به رقم ۷ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۷۲۸ کد رسید که هم اکنون حدود شش میلیون کد در بازار سرمایه فعال است.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴ میلیون و ۴۳ هزار مرد و یک میلیون و ۷۰۹ هزار زن در بازار سرمایه ایران کد سهامداری دریافت کرده اند و ۳۳۷ سهامدار خارجی نیز در این بازار فعال هستند.
مدیر امور ناشران سمات درباره اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، گفت: ۲۳ هزار نفر در اسفندماه گذشته از طریق فرابورس خانه دار شدند تا مجموع جمع کل افرادی که از این اوراق از سال ۸۹ استفاده کرده اند به رقم ۸۳۸ هزار نفر برسد.
مروج درخصوص آخرین فرایند سامانه جدید پس از معاملات، اظهار داشت: مراحل آماده سازی نهایی این سامانه در حال انجام است به طوری که دستورالعمل جدیدی تحت عنوان ‘دستورالعمل جامع ثبت هیبریدی دارایی مالی’ در دست تدوین است که پس از بازنویسی و بازنگری تمام نیازمندی ها و تغییراتی که باید در تمام فرآیندهای این مدل دیده شود، به تصویب سازمان بورس و اوراق بهادار برسد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*