خانه / استخدام و بازار کار / مشکل اشتغال و درمان آزادگان بوشهری بررسی می‌شود

مشکل اشتغال و درمان آزادگان بوشهری بررسی می‌شود

این روزها با گذشت ۲۲سال از ۲۶مرداد سال ۶۹(سالروز بازگشت آزادگان به کشور) هنوز آزادگان و خانواده‌ها‌یشان با مشکلاتی ازجمله اشتغال فرزندان و خدمات درمانی روبه‌رو هستند.

با وجود این مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر به مهر گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته تقریبا همه فرزندان شهدا مشغول به‌کار شده‌اند و 630نفر از فرزندان جانبازان و آزادگان نیز در سامانه ما ثبت‌نام کرده‌اند که 50درصد دارای مدرک دیپلم یا پایین‌تر هستند و مجلس نیز تصویب کرده که اداره‌های دولتی اجازه استخدام افراد دیپلم و پایین‌تر را ندارند. محمد حاجی‌زاده بیان کرد: در گذشته متولی امور درمان، بنیاد شهید بود و هزینه‌ها پرداخت می‌شد ولی در حال حاضر با توجه به اینکه این مسئولیت به سایر اداره‌ها واگذار شده است، خدمات درمانی و تأمین هزینه توسط هر دستگاه به افراد شاغل پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها به جز 3دستگاه در این زمینه عملکرد مناسبی داشته‌اند. حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اما گفت: طرح برگشت 100درصدی تأمین هزینه‌های درمانی به بنیاد شهید را تهیه کردیم و این طرح به‌صورت 2‌فوریتی به مجلس رفت ولی 2‌فوریت آن رأی نیاورد و به‌صورت عادی در مجلس مطرح است.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*