خانه / بورس و سهام / ادغام موسسه میزان با بانک صادرات منتفی است

ادغام موسسه میزان با بانک صادرات منتفی است

بانک صادرات فقط بانک عامل برای پاس کردن چک سپرده گذاران است

 طبق بررسی های انجام شده، بحث ادغام موسسه میزان با بانک صادرات که سال گذشته از سوی معاون نظارتی بانک مرکزی مطرح شده بود، منتفی است و بانک صادرات تنها به عنوان بانک عامل برای پرداخت وجوه چک های صادر شده از سوی موسسه میزان فعالیت می کند.
 براساس پیگیری های انجام شده از موسسه میزان و بانک صادرات، ادغام این موسسه و بانک صادرات منتفی است و عملا موضوعیتی در حال حاضر ندارد.
طبق اطلاعات بدست آمده در حال حاضر موسسه میزان توانسته بخشی از نقدینگی مورد نیاز خود را تامین کند و مبالغی از چک های مشتریان را پرداخت و برای مابقی مبالغ نیز با مشتریان در حال مذاکره و گرفتن مهلت از آنان است.
طبق این اطلاعات، موضوع ادغام این موسسه در روزهای اخیر طی جلسه ای در حد یک خبر مطرح شده ولی هیچگونه تصمیمی درباره انجام ان گرفته نشده است.
از سوی دیگر اطلاعات کسب شده نشان می دهد که بانک صادرات نیز هیچگونه توافق یا تفاهمی درباره ادغام موسسه میزان صورت نداده است.
این بانک اکنون تنها چک مشتریان موسسه را از محل حساب افتتاح شده از سوی میزان پاس می کند.
به نظر می رسد که مطرح شده ادغام این موسسه در روزهای پایانی سال ۹۳ بیشتر در جهت آرام کردن فضا و تبلیغاتی بوده و جنبه عملیاتی نداشته است.
این موضوع را در سخنان سال گذشته سیف رئیس کل بانک مرکزی می توان دید.
وی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل بانک پارسیان در مورد آخرین وضعیت موسسه میزان گفته بود: این موسسه در حال برطرف کردن مشکلات خود است.
وی در مورد اینکه بحث ادغام موسسه میزان در چه مرحلهای قرار دارد، گفت: من اطلاعی از این موضوع ندارم، اما آنچه که میدانم که خود مشکلاتاش را حل میکند.

گفتنی است تلاش اخبار بانک برای تماس با آقای تهرانفر معاون نظارتی بانک مرکزی برای پیگیری این موضوع با عدم پاسخگویی وی به جایی نرسید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*