خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰ درصد کویر تایر ، “پکویر” / تأثیر مثبت افزایش تعرفه واردات تایر بر سود شرکت های لاستیکی

افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰ درصد کویر تایر ، “پکویر” / تأثیر مثبت افزایش تعرفه واردات تایر بر سود شرکت های لاستیکی

طی هفته های اخیر، گمانه زنی هایی مبنی بر تصویب افزایش تعرفه واردات تایر به داخل کشور از ۱۵ درصد به ۲۰ درصد به گوش رسید که اجرای طرح فوق منجر به تأثیرات مثبت قابل توجهی در میزان فروش و سودآوری شرکت های تولیدی تایر در داخل کشور می گردد.

در همین ارتباط، معاونت مالی شرکت کویر تایر با اشاره به اینکه افزایش تعرفه واردات تایر به داخل کشور منجر به افزایش محدوده قیمتی میان تایرهای خارجی با شرکت های تولیدکننده داخل کشور می گردد، اظهار داشت: اجرای افزایش تعرفه واردات تایرهای خارجی به داخل کشور نه تنها افزایش قیمت محصولات شرکت های تولیدکننده داخلی را به همراه ندارد بلکه باعث ایجاد رقابت در میزان کیفیت محصولات تولیدی کشور نیز خواهد شد.

علی رزم جوی به کفایت تولیدات شرکت های داخل کشور در تأمین تایرهای مورد نیاز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر، شرکت های داخل کشور فقط در تولید لاستیک تراکتور با مشکلاتی مواجه می باشند.

وی در خصوص تأثیر مثبت افزایش تعرفه تایرهای وارداتی گفت: اجرای طرح فوق باعث جایگزینی تایرهای تولید داخل کشور در قبال تایرهای خارجی می شود که در نهایت افزایش سودآوری شرکت های داخلی را در پی خواهد داشت.

رزم جوی در ادامه خاطر نشان کرد: از دیگر اثرات مثبت اجرای افزایش تعرفه واردات تایر می توان به بالا رفتن سطح اشتغال زایی در کشور اشاره کرد.

معاونت مالی “پکویر” از اجرای افزایش سرمایه شرکت فوق در سال جاری خبر داد و افزود: افزایش سرمایه شرکت کویر تایر بیش از ۱۰۰ درصد می باشد که اطلاعات نهایی آن بزودی اعلام خواهد شد.

وی در پایان افزود: براساس دستورات عمومی سال جاری، اجرای افزایش طرح توسعه “پکویر” نیز در دستورکار شرکت قرار گرفته است.

شایان ذکر است، شرکت کویر تایر اولین پیش بینی درآمد هر سهم خود در سال مالی جاری را چهار هزار و ۲۸۱ ریال اعلام کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*