خانه / بورس و سهام / دلایل توقف نماد “رمپنا”

دلایل توقف نماد “رمپنا”

از مواردی که به نظر می رسد در توقف نماد دخیل بوده بررسی آثار مربوط به اصلاح استاندارد 16 حسابداری بر سودآوری شرکت بوده؛ حال آنکه تحلیل برخی افراد نسبت به آثار مثبت این امر بر سودآوری مپنا به نظر نادرست می آید.
نماد معاملاتی شرکت مپنا در حالی امروز طبق پیغام ناظر بازار به منظور بررسی بیشتر اطلاعات متوقف شد که طی روزهای گذشته قیمت این سهم رشد مناسبی را تجربه کرد.

معاونت مالی و اداری شرکت گروه مپنا در خصوص این رخداد به خبرنگار بورس نیوز گفت: طی روزهای گذشته قیمت سهم رشد قابل توجهی داشته که به نظر بی دلیل بوده است.

میرزایی افزود: از این رو  ناظر بازار امروز اقدام به توقف نماد معاملاتی سهام کرده است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که به نظر می رسد در توقف نماد دخیل بوده، بررسی آثار مربوط به اصلاح استاندارد 16 حسابداری بر سودآوری شرکت بوده؛ حال آنکه تحلیل برخی افراد نسبت به آثار مثبت این امر بر سودآوری مپنا به نظر نادرست می آید.

معاونت مالی و اقتصادی مپنا همچنین گفت: شرکت در حال بررسی آثار مربوط به اصلاح این استاندارد حسابداری است، اما به نظر می رسد این امر بر سودآوری شرکت چندان اثرگذار نیست.

وی در خاتمه سخنان خود با تأکید بر اینکه پیش بینی های قبلی “رمپنا” در خصوص میزان سود برآوردی سال مالی جاری همچنان به قوت خود باقی است، اظهار داشت: در اسرع وقت اطلاعات در دسترس شرکت جهت شفاف سازی به سازمان بورس ارایه می شود تا بزودی شاهد بازگشت نماد “رمپنا” به تابلوی معاملات باشیم. اما اطلاعات جدیدی که منجر به تغییر سودآوری شود، در شرکت وجود ندارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*