خانه / استخدام و بازار کار / هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت اشتغال و کارآفرینی/ به عشق خدمت آمده‌ام

هدایت سرمایه‌گذاری‌ها به سمت اشتغال و کارآفرینی/ به عشق خدمت آمده‌ام

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: فضای عمومی جامعه باید به سمت سرمایه‌گذاری سوق یابد و سرمایه‌ها برای توسعه اشتغال و حمایت از کارآفرینی به کار گرفته شود.

 وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی روز گذشته در جلسه شورای معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وضعیت کنونی کشور را در مرحله حساس و خطیری عنوان کرد و با اشاره به اعمال تحریم و آثار آن بر شرایط اقتصادی کشور گفت: به نظرم همه دولتهای گذشته زحمت کشیده‌اند اما شرایط حساس و خطیر است و باید تلاش کنیم به روند سرمایه‌گذاری رونق دهیم.

وی بروز شکاف اجتماعی در جامعه را یک نقص برای حرکت رو به جلوی کشور عنوان کرد و با تاکید بر این که این شکاف‌های اجتماعی باید به سمت پر شدن حرکت کند ، گفت: استفاده بهینه از سرمایه‌های اجتماعی می‌تواند در حل معضلات اجتماعی و اقتصادی به ویژه کاهش شکاف طبقاتی نقش آفرینی موثر داشته باشد.

وی افزود: اعتقاد دارم سیاست گذاری‌های مطلوب رفاهی و اجتماعی می تواند در جهت حل معضلات طبقات فقیر جامعه موثر باشدو ما خود را ملزم به اتخاذ و اجرای چنین سیاست‌هایی می‌دانیم.

ربیعی با اشاره به شعارهای دولت و اقبال مردم به این شعارها و برنامه‌ها، پاسخ به امید مردم را وظیفه همه قوا عنوان کرد و افزود: مردم به این دولت امید بسته‌اند و باید به این امید پاسخ دهیم و با ارتقای زندگی مردم به ویژه طبقات پایین دست، انتظارات را محقق کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت تمام قوا و بخش‌های مختلف از دولت برای پاسخگویی به انتظار مردم را  مورد تاکید قرار داد و گفت: به عشق خدمت آمده‌ام و سه مولفه عقل ، دین و اخلاق را ملاک فعالیت‌های خود ساخته‌ام و معتقدم برای بهبود فضای کسب و کار باید با عزم جدی به مبارزه با فساد و حذف رانت‌ها برخواست.

وی افزود: با هر عقیده سیاسی باید به خط امام و رهبری پایبند باشیم و در فضای آفت زده سوءظن که متاسفانه جامعه به شدت درگیر آن است باید برای رضای خدا تلاش کنیم.

ربیعی آرامش سازمانی را یک مولفه بنیادین برای اجرای برنامه‌ها دانست و با تاکید بر پایبندی به برنامه‌ها، متناقض کار کردن در سطح سازمان های تابعه را یک مشکل بزرگ عنوان کرد و افزود: نبود آرامش سازمانی ، فضا را فرسایشی می‌کند و با توجه گستره وظایف تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به شدت ظرفیت جزیره‌ای عمل کردن را دارد باید بتوانیم هم افزایی سازمانی را افزایش دهیم.

وی هدف گذاری مشترک بر اساس برنامه‌ها و اهداف را موجب ارتقا همبستگی عنوان کرد و افزود: مدیران علاوه بر این که باید مظهر عقل، عطوفت و اخلاق برای همکاران باشند، باید تحقق منافع ملی را  ارجحیت داده و از بخشی نگری پرهیز نمایند.

ربیعی در پایان چابک سازی سازمان، انضباط، نوآوری و حرکت بر اساس برنامه و پایبندی به اهداف دولت را از وظایف دیگر عنوان کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*