خانه / استخدام و بازار کار / کاریابی‌های جدید جایگزین کاریابی‌های ضعیف می‌شوند

کاریابی‌های جدید جایگزین کاریابی‌های ضعیف می‌شوند

معاون اشتغال و کارآفرینی وزیر کار گفت: کاریابی‌هایی که عملکرد ضعیفی از خود نشان بدهند و در رتبه‌های پایین قرار بگیرند، حذف و کاریابی‌های جدید جایگزین آنها می شوند.

علی اکبر لبافی در گفت‌وگو با خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، با اشاره به رتبه بندی کاریابی‌ها افزود: با این طرح کاریابی‌های ضعیف‌تر را به کاریابی‌های قوی و جدید واگذار می کنیم و آن دسته کاریابی‌های که تلاششان کم باشد حذف و کاریابی‌های جدید جایگزین آنها می شوند.

وی ادامه داد: هدفگذاری کردیم که هر کاریابی چه میزان نیروی کار را اعزام کند و بر اساس آن هدفگذاری و به نسبت سال و ماههای فعالیت رتبه کاریابی‌ها را اعلام می کنیم؛ طبعا آن دسته کاریابی‌هایی که موفق نبودند و در رتبه‌های پایین قرار گرفتند حذف و تقاضاهای جدید را جایگزین آنها می کنیم.

لبافی همچنین از توافق برای تنظیم دستورالعمل حق الزحمه کاریابی‌ها خبر داد و گفت: این دستورالعمل هنوز نهایی نشده و در دست تدوین است.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه اظهار کرد: امسال ایجاد یک میلیون و 100 هزار فرصت شغلی در کشور پیش بینی شده که میزان اعتبار مورد نیاز آن به توان بانکهای کشور بستگی دارد.

وی درباره منابع لازم برای هدفگذاری اشتغال سال 92، تصریح کرد: قرار است بانکهای دولتی و خصوصی 43 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال کشور کمک کنند و 7 هزار میلیارد تومان از سوی بانکهای تخصصی مثل مسکن، کشاورزی و صنعت و معدن در قالب ساز و کارهای تعریف شده اختصاص داده شود.

به گفته لبافی صندوق توسعه ملی هم 10 هزار میلیارد تومان برای تحقق اهداف اشتغال سال 92 اختصاص خواهد داد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*