خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / افت حجم و ارزش معاملات

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / افت حجم و ارزش معاملات

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۰۱٫۲۵ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۱۳ واحدکاهش به رقم ۵۰۲۲۵ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۸۰۸واحد رشد عدد ۱۳۶۰۲۵واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۴ واحد افزایش به رقم ۲۹۵۱۷ رسید.واحد

همچنین در این روز “حکشتی” با ۶۵ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “شبندر” با ۷۰ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۸ واحد رشد به رقم ۷۵۶ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۳۹۰ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۱۲۶ میلیارد ریال رسید.

معاملات امروز بازار سرمایه متعادل تر از روزهای گذشته بود و به نوعی یک نسبت تعادلی بین خریداران و فروشندگان برقرار شد هرچند که رشد شاخص های بورس قابل توجه نبود و البته اهمیتی هم ندارد چراکه آنچه برای اهالی بازار مورد اهمیت است میزان بازدهی و روند قیمت سهام شرکت ها است نه شاخص بورس.

براساس گزارش بورس نیوز، طی معاملات روز جاری شاهد کاهش حجم و ارزش معاملات سهام شرکت هایی بودیم که پیشتر حجم و ارزش معاملاتشان خیره کننده بود.

کروه حمل و نقل بورس امروز با لیدری “حکشتی” اولین گروهی بود که به روند صعودی بازگشت اما این گروه علیرغم پتانسیل بالایی که دارد توان لیدری بورس را ندارد به همین خاطر روندهای آن تأثیر چندانی بر کلیت بازار ندارد.

از سوی دیگر بازار امروز و روزهای گذشته به نظر می رسد بیشتر تحت تأثیر یک موضوع قابل توجه قرار گرفته که آن برگزاری نشست کنگره آمریکا به جهت بررسی طرح تصویب تحریم های جدید علیه ایران است که برخی ها جهت از لغو این نشست و برخی دیگر خبر از برگزاری آن داده اند. لذا بازار سرمایه چشم انتظار اخبار پیرامونی این موضوع هستند بطوریکه می تواند روند روزهای آتی بازار سرمایه را دستخوش تغییراتی قرار دهد.

آنچه مسلم به نظر می رسد فعلاً نقدینگی وارد شده به بورس در این بازار حضور دارد و در صورت رسیدن اخبار مثبت خارجی می توان با درایت و تصمیمات درست نسبت به افزایش آن اقدام کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*