خانه / آخرین اخبار / چند نمونه از کالاهای خنده داری که از چین وارد ایران شده!

چند نمونه از کالاهای خنده داری که از چین وارد ایران شده!

آمارهای گمرک نشان می دهد که چین اصلی ترین شریک تجاری ایران محسوب می شود چراکه بیشترین واردات ایران از این کشور انجام می شود و بیشترین حجم صادرات نیز به چین صورت می گیرد.
، مجموع واردات ایران در سال گذشته ۵۲ میلیارد دلار و مجموع صادرات کشور ۴۹ میلیارد دلار برآورد شده است. چین سهم ۲۵ درصدی از صادرات ایران و سهم ۲۳ درصدی از وارد کشور را به خود اختصاص داده است.
طبق آمار گمرک در سال گذشته ۱۲ میلیارد و ۵۶۱ میلیون دلار کالا که مجموع وزن آن ۵ هزار و ۳۶۲ تن بوده است، از چین وارد کرده ایم. سهم وزنی این واردات نسبت به کل واردات کشور ۱۳ درصد اما سهم ارزشی آن ۲۳٫۹ درصد بوده است.
ارزش ریالی واردات از این کشور نیز بیش از ۳۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
طبق آمارهای گمرک، واردات از چین با افزایش ۲۸ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است.
این حجم بالای واردات نشان می دهد که گستردگی کالاهای وارداتی نیز بسیار زیاد بوده است در این میان اما نام برخی کالاها در ردیف تعره های وارداتی از این کشور خودنمایی می کند.
یکی از این ردیف تعرفه ها “خون انسان، خون حیوان برای مصارف درمان یا پیشگیری یا تشخیص بیماری و …” است که در طول سال گذشته ارزش واردات کالاهای مشمول این ردیف یک میلیون و ۹۵۶ هزار دلار بوده است. وزن این کالاها ۳۶ تن و ارزش دلاری آن ۵ هزار میلیارد تومان بوده است.
خاک اره و ضایعات دور ریز چوب از دیگر کالاهایی است که از چین وارد کرده ایم.
کالاهایی نظیر مجسمه های کوچک وسایر اشیاء تزئینی ازچوب به صورت صنایع دستی شامل خراطی، معرق، مشبک، ازک کاری، منبت، نقاشی روی چوب خاتم؛ چوب خاتم کاری شده ومنبت کاری شده، صنایع دستی به صورت جعبه برای زیورآلات و کارد و چنگال اشیاءچوبی، مبلمان صنایع دستی؛ خلال چوب کبریت؛ صنایع دستی چوبی شامل خراطی، معرق، مشبک، نازک کاری، منبت، نقاشی روی چوب خاتم؛ حصیرها، پوشش کف و پرده ها از بامبو و صنایع دستی شامل کپوبافی از نخل رونده نیز چندین ردیف تعرفه مجزا محسوب می شوند که هر کدام سهمی از واردات ایران از چین دارند.
همچنین جوراب شلواری؛ سایر جوراب آلات زنانه ساق بلند که بازار آن در ایران رونق خاصی دارد نیز در چند ردیف تعرفه مجزا از چین وارد می شود.
یکی از کالاهای وارداتی از چین “موم زنبور عسل” است که به ارزش ۱۱۷ هزار دلار طی سال گذشته از چین وارد شده است.
واردات شن و ماسه طبیعی و غیر طبیعی با ویژگی های متفاوت در چند ردیف تعرفه ای از چین وارد می شود. انواع خاک رس، ریگ و سنگ نیز جزو کالاهایی است که سال گذشته از چین وارد کرده ایم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*