خانه / بورس و سهام / پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری معرفی شدند

پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری معرفی شدند

(سنا)، کارشناس مسئول مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با افزایش بیش از چهار هزار میلیارد ریالی خالص ارزش صندوق  های سرمایه  گذاری، ارزش صندوق  ها از 24،354 میلیارد ریال در پایان سال1391 به بیش از 28،465 میلیارد ریال در پایان تیر ماه سال جاری رسید.

رضا نوحی ادامه داد: در یکسال منتهی به تیرماه امسال، متوسط بازده صندوق  های سرمایه  گذاری در سهام و در اندازه کوچک بیش از 102 درصد و متوسط بازده صندوق  های سرمایه  گذاری در سهام و در اندازه بزرگ در مدت مشابه بیش از 85 درصد بوده است.
وی گفت : صندوق  های سرمایه  گذاری مختلط با متوسط بازده 76 درصدی در یکسال گذشته، بازده قابل توجهی را نصیب سرمایه  گذاران کردند. ترکیب دارایی  های صندوق  های مختلط به گونه  ای است که صندوق  های مذکور باید، حداقل 40 درصد و حداکثر 60 درصد از دارایی های خود را به سرمایه  گذاری در سهام تخصیص دهند و مابقی دارایی  های خود را در اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه  گذاری نمایند. میزان سرمایه  گذاری صندوق  های مذکور در سهام در دامنه 40 تا 60 درصد خالص ارزش دارایی  های صندوق در نوسان است.
نوحی اضافه کرد : در یکسال گذشته، صندوق  های سرمایه  گذاری بورسیران، رفاه، عقیق، بانک توسعه تعاون و سینا به ترتیب با 203، 194، 190، 187 و 183 درصد بازدهی، بالاترین بازدهی را در بین صندوق  های سرمایه  گذاری نصیب سرمایه  گذاران خود کردند.
کارشناس مسئول مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس اظهار داشت: انتظار می رود با ورود صندوق  های سرمایه  گذاری قابل معامله، تحول چشمگیری در گسترش سرمایه گذاران در صندوق  های سرمایه  گذاری را شاهد باشیم.
وی افزود با درج نماد صندوق  های سرمایه  گذاری قابل معامله، محدودیت سرمایه  گذاری در صندوق  ها از طریق صرفاَ مراجعه به مدیر صندوق یا مدیر ثبت صندوق برداشته شده و سرمایه  گذاران می  توانند همانند خرید و فروش سهام، نسبت به خرید و فروش واحدهای سرمایه  گذاری خود از طریق هر یک از کارگزاران و یا از طریق سامانه معاملات برخط آن کارگزاران اقدام کنند.
نوحی اظهار داشت: درحال حاضر بیش از 67 درصد واحدهای سرمایه  گذاری کل صندوق های سرمایه­ گذاری متعلق به بیش از 75 هزار سرمایه  گذار حقیقی است که متوسط ارزش سرمایه  گذاری آنان بالغ بر 252 میلیون ریال به ازای هر سرمایه  گذار است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*