خانه / بورس و سهام / احتمال خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا

احتمال خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا

یک سال پس از آنکه دستور خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا توسط محمدرضا نعمت زاده تکذیب شد، خبرهای موثق حکایت از باز شدن مجدد پرونده این موضوع دارد.
یک منبع آگاه ضمن اعلام این خبر گفت : پرونده خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا دوباره باز شده و به نظر می رسد یک سال پس از طرح این موضوع که با تکذیب محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت همراه شد، حال که گرد و غبارها خوابیده بار دیگر وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیر این موضوع است. این منبع آگاه که نخواست نامش ذکر شود درباره دلیل مخالفت نعمت زاده با عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا گفت : آقای نعمت زاده اصولا مخالف عرضه محصولات پتروشیمی در بورس کالا بوده و مهمتر اینکه با ساز و کار بورس کالا مخالف است و همین امر فعالان بورس کالا را نگران کرده است. این منبع آگاه در گفت و گو با خبرنگار نکونیوز گفت : خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا نه تنها بورس کالا را با زیانهای جبران ناپذیری که حاصل از دست دادن دومین محصول پرمعامله آن است مواجه می سازد، بلکه رانت و عدم شفافیت را بار دیگر به فضای مبادله محصولات پتروشیمی باز می گرداند درحالیکه هدف از عرضه محصولات مختلف بویژه محصولات پتروشیمی از بورس کالا جلوگیری از ایجاد فضای رانت بوده است.
شایان ذکر است اوایل سال گذشته نیز خبرهایی از دستور نعمت زاده برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا حکایت داشت اما موج مخالفتها با این موضوع موجب شد وزیر صنعت، معدن و تجارت از این تصمیم عقب نشینی کند و اوایل اردیبهشت ماه گذشته این موضوع را به کل تکذیب کرد. سخنگوی دولت هم همان زمان این موضوع را تکذیب کرده بود اما شواهد حاکی از آن است که وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنان پیگیر این موضوع است و از فروردین ماه امسال تصمیم برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا وارد فاز تازه ای شده است، تصمیمی که هنوز به طور رسمی تایید نشده اما در صورت اجرایی شدن، زیانهای فراوانی به بورس کالا و همچنین شفافیت نسبی فضای عرضه محصولات پتروشیمی وارد می سازد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*