خانه / بورس و سهام / ۲ دلیل عمده رکود بورس

۲ دلیل عمده رکود بورس

یک کارشناس بازار سرمایه، تردید نقدینگی برای ورود به بورس و نیز نگاه کوتاه‌مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود را دو دلیل عمده تداوم روند کاهشی بورس عنوان کرد.

 محمد قصری گفت: در شرایطی که قیمت سهام شرکتها در بورس به حد پایین خود رسیده اند و خبرهای خوبی نیز از موضوع هسته‌ای و چشم انداز مذاکرات منتشر شده است با این حال کلیت بازار در مسیر کاهشی قرار دارد.

این کارشناس بازا رسرمایه در خصوص چرایی این اتفاق تصریح کرد: تردید نقدینگی برای ورود به بورس یکی از این دلایل است، بعلاوه این که نگاه کوتاه مدت سهامدارن بویژه حقوقی‌ها در کسب سود را باید به این دلایل اضافه کرد.

وی اضافه کرد: بازار سهام این روزها رفته رفته به تدریج خود را برای ورود به فصل مجامع آماده می کند که اعلام نرخ سود سهام شرکتها در این مجامع می تواند پتانسیلی برای رشد سهام برخی شرکتها و صنایع بورسی باشد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که فصل مجامع یکی از موقعیت‌هایی است که بازار برای تغییر و بهینه کردن پرتفوی سهامداران مهیا می‌کند گفت: بر این اساس سهامداران باید به سودآوری، برنامه های توسعه‌ای و افزایش سرمایه شرکتها و مسایلی از این دست برای تغییر پرتفوی خود توجه کنند.

منبع: تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*