خانه / بورس و سهام / جدیدترین رتبه ایران در رشد اقتصادی دنیا

جدیدترین رتبه ایران در رشد اقتصادی دنیا

جدیدترین آمار ارائه شده از سوی صندوق بین المللی پول در مورد نرخ رشد اقتصادی ۱۵۲ کشور در حال توسعه جهان نشان می‌دهد ۸۷ کشور رشد بیشتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۴ داشته‌اند.

این نهاد بین المللی نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۴ را ۳ درصد اعلام کرده و ایران را در رده‌بندی کشورهای در حال توسعه از نظر رشد اقتصادی در جایگاه ۸۸ قرار داده است.

بر این اساس ۶۴ کشور در حال توسعه رشد اقتصادی کمتری نسبت به ایران در سال ۲۰۱۴ داشته‌اند. رشد اقتصادی ایران در این سال بیشتر از متوسط رشد اقتصادی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا بوده است.

اقتصاد منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سال ۲۰۱۴ رشد ۲.۶درصدی داشته است. متوسط رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه آسیا نیز در این سال ۶.۸ درصد اعلام شده است.

بر اساس این گزارش ترکمنستان و اتیوپی بالاترین رشد اقتصادی را بین کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۱۴ داشته‌اند. رشد اقتصادی این دو کشور ۱۰.۳ درصد اعلام شده است.

لیبی نیز با رشد منفی ۲۴ درصد در انتهای این رده‌بندی قرار گرفته است.

نرخ رشد اقتصادی برخی کشورهای دیگر در سال ۲۰۱۴ به درصد عبارت است از: روسیه ۰.۶، چین ۷.۴، هند ۷.۲، ویتنام ۶، ترکیه ۲.۹، برزیل ۰.۱، ونزوئلا ۴-، افغانستان ۱.۵، عراق ۲.۴-، کویت ۱.۳، عربستان ۳.۶، قطر ۶.۱ و یمن ۰.۲-.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*