خانه / آخرین اخبار / بینی عربستانی ها به خاک مالیده شد!

بینی عربستانی ها به خاک مالیده شد!

کشورهای عضو ائتلاف متجاوزانه علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی در بیانیه‌ای پایان حملات خود در یمن را اعلام کردند.

کاریکاتور عربستان عربستان و یمن طنز عربستان سعودی زندگی در عربستان جنگ ایران و عربستان جنایات عربستان اخبار عربستان

 کشورهای ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سعودی سه‌شنبه شب در بیانیه‌ای، پایان عملیات خود در یمن و آتش‌بس در این کشور را اعلام کردند.

ائتلاف متجاوز در ادامه این بیانیه اعلام کرد که «مرحله بازگرداندن امید به یمنی‌ها» به منظور انجام عملیات سیاسی طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل آغاز شده است.

پیش از اعلام این بیانیه، وزارت دفاع عربستان سعودی برای فراهم ساختن زمینه جهت توقف تجاوزات هوایی به یمن و اعلام آتش‌بس تاکید کرد که تجاوزات جنگنده‌های سعودی منجر به از بین رفتن همه تهدیداتی شد که در مرز دو کشور وجود داشته است.

وزارت دفاع عربستان سعودی همچنین مدعی شد که موشک های بالستیک که در اختیار حوثی‌ها در یمن قرار داشته است، منهدم شد.

فرماندهی ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی برای مشروعیت بخشیدن به تجاوزات خود و کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردمی بی گناه یمن در عملیات متجاوزانه «طوفان قاطع» اعلام کرد که این عملیات به درخواست عبدربه منصور هادی رئیس‎جمهور مستعفی یمن پاسخ داده است.

کاریکاتور عربستان عربستان و یمن طنز عربستان سعودی زندگی در عربستان جنگ ایران و عربستان جنایات عربستان اخبار عربستان

«احمد عسیری» سخنگوی ائتلاف متجاوزان به یمن نیز دقایقی پس از اعلام رسمی پایان حملات به یمن با حضور در نشستی مطبوعاتی به تشریح چندین باره اهداف عملیات موسوم به «طوفان قاطع» پرداخت.

وی با ادعای موفقیت آمیز بودن عملیات طوفان قاطع، اعلام کرد: عملیات ما در تحقق اهدافش دقیق بوده و حملات هوایی ما به ۲۴۱۵ رسید.

سخنگوی ائتلاف عربستان سعودی علیه حوثی‌های یمن شامگاه سه‌شنبه از پایان مرحله نظامی این عملیات و آغاز مرحله سیاسی خبر داد.

سرتیپ احمد عسیری، سخنگوی ائتلاف عربستان، نام مرحله جدید را «بازگرداندن امید» ذکر کرد و گفت که این مرحله شامل تأمین امنیت، مبارزه با تروریسم و راه‌حل سیاسی در یمن خواهد بود.

حملات هوایی عربستان سعودی و ۹ کشور دیگر از بیش از سه هفته پیش علیه یمن آغاز شده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*