خانه / بورس و سهام / دستگیری یک فرد به اتهام دخالت در سقوط سهام

دستگیری یک فرد به اتهام دخالت در سقوط سهام

آیا نظارت فقط در بازارایران مطرح هست یا در دنیا هم سابقه دارد و آیا دادگاه های سایر کشورهای جهان برای این پرونده ها ارزش قایل خواهند شد و مجرمان را به مجازات متناسب می رسانند این پرسشها ذهن همه فعالان بورس تهران را مشغول کرده است .
در ادامه یک نمونه بین المللی در بورس وال استریت جهت آگاهی ارایه خواهد شد .  یک انگلیسی به اتهام دخالت در سقوط سهام وال استریت آمریکا در سال ۲۰۱۰ دستگیر شد.
پلیس اسکاتلند یارد اعلام کرد یک دلال انگلیسی بازار بورس ، در ارتباط با واقعه سقوط بازار بورس وال استریت در ماه می سال ۲۰۱۰ موسوم به `فلاش کراش ` Flash Crush دستگیر شده است.
بر اساس این گزارش ، ” ناوندر سینگ سارو ” ۳۷ ساله قرار است امروز ( چهارشنبه ) در دادگاه بدوی `وستمینسر` لندن که مرتبط با مساله استردادش خواهد بود ، حضور یابد.
دستگیری این شهروند انگلیسی توسط پلیس واحد ویژه پلیس اسکاتلندیارد به دنبال درخواست مقامات آمریکایی انجام گرفت .
بر اساس این گزارش ، این انگلیسی که از سوی وزارت دادگستری آمریکا متهم به ارتباط داشتن با واقعه `فلاش کراش ` و دستکاری در بازار بورس و فریبکاری شده با استرداد به آمریکا ، مواجه است.
اصطلاح “فلاش کراش ” به افت سریع بازار سهام آمریکا (وال استریت ) در ششم ماه می ۲۰۱۰ اطلاق می شود که طی آن شاخص داوجونز به یکباره ۹۰۰ واحد معادل ۹ درصد افت کرد و سپس ظرف چند دقیقه به حالت عادی بازگشت.
این رویداد شدیدترین افت داوجونز در تاریخ این سهام شمرده می شود.در جریان این واقعه، سهام شرکت های آمریکایی در ظرف چند دقیقه میلیاردها دلار از ارزش خود را از دست دادند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*