خانه / آخرین اخبار / در پی توقف سریال “درحاشیه” / نظر شما درباره سریال “درحاشیه” چیست؟

در پی توقف سریال “درحاشیه” / نظر شما درباره سریال “درحاشیه” چیست؟

سریال «در حاشیه» قرار است تا قسمت سی‌ام بخش‌های بیمارستانی خود را به اتمام برساند و به نوعی به فشارها و حاشیه‌هایی که با آن مواجهه شده، پایان دهد.

 

مجموعه «درحاشیه» که پیش از این با عنوان «اتاق عمل» شناخته می‌شد‌، پس از پشت سر گذاشتن توقفی سه ماهه مجددا با شرط‌ و شروطی کار تولید خود را آغاز کرد. از جمله‌ این شروط می‌توان به بیشتر شدن سکانس‌های مربوط به دکترهای مثبت سریال اشاره کرد.

 سانسور سریال در حاشیه بازیگران سریال در حاشیه
پیش از هشدارهای رییس کل سازمان نظام پزشکی که پس از تعطیلات نوروزی مطرح شد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به رییس صدا و سیما دغدغه‌های خود را درباره پخش سریال جدید مهران مدیری با عنوان «در حاشیه» بیان کرده بود.
*«در حاشیه» اما به مذاق همه خوش نیامده و واکنش شدید پزشکان و وکلا را بویژه در فضای مجازی در پی داشته است. عده ای از پزشکان و وکلا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با انتشار مطلب مختلف انتقادهای ساختاری و مفهومی به این سریال کردند و اعتقاد داشتند که این سریال اعتماد مردم را نسبت جامعه ی پزشکان و وکلا از بین می برد.
*عده ای نیز در شرایط موجود توقف سریال را بزرگترین اشتباه می دانند که می تواند سنگ بنایی باشد تا از این به بعد هر گروه معترضی نسبت به یک برنامه یا سریال اعتراض و تجمع نسبت به آن را حق مسلم خود بدانند که در اینصورت رسانه ملی علاوه بر اینکه با مشکلات متعددی مواجه می شود اعتبار خود را هم از دست می دهد.
*فارق از اعتراض پزشکان و وکلا ، اهالی هنر و سینما نیز انتقادهایی نسبت به این سریال داشته اند. نبود یک داستان منسجم و خوب به عنوان ضعف اصلی در خیلی از بخش ها وجود دارد و اینجا نبود برادران قاسمخانی به عنوان نویسنده اغلب کارهای مدیری احساس می شود.  بیشتر بار طنز این سریال بر دوش جواد رضویان و مهران غفوریان است. وابستگی طنز این سریال به این دو شخصیت تا حدی زیاد است که صحنه هایی که آنها حضور ندارند برای مخاطب خسته کننده است.
*همچنین کاربران شبکه های اجتماعی نیز واکنش های مختلفی نسبت به این سریال داشته اند.

۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. من که سریال رو میپسندم…
  ولی انگار پزشکان وکلا همچین به مزاقشون خوش نیومده!
  نیازی نیست بترسن ملت ما باهوش تر ازاین حرفان که ندونن اطرافشون چی میگذره به تماشای هیچ فیلم وبرنامه ای هم بستگی نداره…
  این فیلما باید باعث بشه مسئولین یکم به خودشون بیان..اما انگار…..

 2. هر چی راجع به بسیاری (نه کمی )از پزشکان گفته بشه جا داره . چرا همیشه تعریف میخوان باید تحمل انتقاد هم داشته باشن.
  اما این گروه این کار رو بلد نیستند نه چیزی برای خنداندن نوشته میشه نه هنر اجرای کمدی رو دارن . بین این عده فقط جواد رضویان کمی به کمدی نزدیکتره که اونم با این داستان چیکار میتونه بکنه.

  • اما بعد از همه اینها باید بگم اگه ( چون من نمیبینمش ) تو این سریال از پزشکان هم انتقادی شده خوشم اومد چون برخلاف تمام بی وجدانیهایی که در جامعه پزشکی انجام میشه فقط و فقط ازشون تعریف میشد.
   خیلی جرات به خرج داده اند که چنین سریالی رو بازی کرده اند چون نمیدونم اگه دچار بیماری بشن بعد از این تکلیفشون با دکترهایی که در انتظارشون هستند چی میشه؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*