خانه / آخرین اخبار / کلاهبردار ۲۸۰ میلیاردی دستگیر شد + نقشه پیچیده مجرم حرفه‌ای برای کلاهبرداری

کلاهبردار ۲۸۰ میلیاردی دستگیر شد + نقشه پیچیده مجرم حرفه‌ای برای کلاهبرداری

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با جعل عنوان و انتساب خود به یکی از مقامات کشور توانسته بود با جلب اعتماد و اغفال یکی از شرکت های تجاری بالغ بر ۲۸۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کند، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: در پی شکایت مسوولان یک شرکت تجاری به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه فردی با انتساب خود به یکی از مقامات کشور و ادعای داشتن نفوذ برای تامین ارز، از آن شرکت کلاهبرداری کرده است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در تحقیقات مشخص شد که این فرد با سوء استفاده از نیاز شرکت به ارز برای واردات کالا، اقدام به صحنه سازی و ارتباط های دروغین تلفنی با رییس یکی از بانک های کشور کرده و با جلب اعتماد مسوولان این شرکت و اغفال آنها مبلغ ۲۸۰ میلیارد ریال از آنان دریافت کرده است.
این مقام مسوول افزود: پس از آنکه چندین ماه از تاریخ پرداخت وجوه به فرد مذکور گذشت، مسوولان شرکت متوجه شدند که ادعای این شخص دروغ بوده و وی هیچ ارزی را تامین و به خارج ارسال نکرده و تمام وجوه را به حساب خود واریز کرده است.
سردار آقاخانی گفت: با شکایت مسوولان شرکت، پرونده ای در این باره تشکیل و فرد مذکور در یک عملیات ویژه شناسایی و دستگیر شد.
این مقام انتظامی افزود: متهم پس از دستگیری در مواجهه با دلایل و مدارک موجود به انجام کلاهبرداری و اغفال مسئولان شرکت تجاری اقرار کرد و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل و روانه زندان شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با هشدار به شرکت های تجاری و صاحبان سرمایه برای هوشیاری بیشتر در برابر افراد کلاهبردار گفت: کلاهبرداران افراد باهوش، حرفه ای، دارای ظاهر شیک و متشخص هستند و از ادبیات محترمانه استفاده می کنند.
وی افزود: بیشتر این افراد با جعل عنوان و انتساب خود به مقامات و معرفی به عنوان فرد صاحب نفوذ، سعی می کنند اعتماد فرد مقابل را جلب کنند و در این زمینه با صحنه سازی های مختلف، یکی دو بار درخواست طعمه خود را عملی و طوری وانمود می کنند که هیچ مشکلی در کار آنها وجود ندارد.
سردار آقاخانی ادامه داد: توصیه پلیس به صاحبان سرمایه و شرکت های تجاری، کسبه بازار و عموم شهروندان این است که بدون بررسی و تحقیقات کامل و اطمینان از هویت و اصالت افرادی که به آنان مراجعه می کنند اقدام به پرداخت وجوه و سرمایه خود به آنان نکنند و در صورت مشکوک شدن در هر مرحله موضوع را با واحد های تخصصی پلیس در میان بگذارند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*