خانه / آخرین اخبار / عزیز اصلی ، عزیز فنر دروازه‌بان بزرگ پرسپولیس و فوتبال ایران درگذشت + عکس

عزیز اصلی ، عزیز فنر دروازه‌بان بزرگ پرسپولیس و فوتبال ایران درگذشت + عکس

عزیز اصلی یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران امروز در آلمان در ۷۹ سالگی درگذشت.

نام کامل او عزیز اصلی منش و متولد تبریز بود. او دوران بازیگری خود را از باشگاه دارایی آغاز کرد و بعد به شاهین و سپس به پرسپولیس رفت و تا پایان دوران بازیگری در پرسپولیس ماند.

همسر عزیز اصلی دروازه بان پرسپولیس بیوگرافی عزیز اصلی

عزیز اصلی منش (متولد ۱۵ فروردین ۱۳۱۶ – درگذشت ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴) با القاب پیراهن بنفش و عزیز فنر، دروازبان پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران بود. وی یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال ایران بود.

با نام کامل عزیز اصلی منش در ۱۵ فروردین ۱۳۱۶ در شهر تبریز به دنیا آمد. او فوتبال حرفه‌ای خود را از باشگاه دارایی آغاز کرد و پس از آن به شاهین و سپس به پرسپولیس پیوست و تا پایان دوران بازیگری در پرسپولیس ماند.

 همسر عزیز اصلی دروازه بان پرسپولیس بیوگرافی عزیز اصلی

وی، فارغ‌التحصیل دانشسرای تربیت بدنی، در سال ۱۳۴۷ به همراه تیم ملی فوتبال ایران به قهرمانی آسیا رسید و در همان سال از تیم ملی خداحافظی کرد. آقای اصلی به دلیل پرش‌های خوبش به عزیز فنر معروف بود و پیراهن بنفش با یقه‌های سیاه که از پیراهن محبوب و پر فروش تولیدی‌های ورزشی بود به پیراهن عزیز اصلی معروف بود. او در المپیک ۱۹۶۴ (که فوتبال ایران برای اولین بار به المپیک راه یافت) و بازی‌های آسیایی ۱۹۶۳ و ۱۹۶۶ هم همراه تیم ملی ایران بود.

او یکی از نخستین بازیکنان فوتبال بود که به بازیگری در سینما روی آورد و بین ساله‌ای ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۰ در هشت فیلم بازی کرد. وی در روز ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ در مونیخ، آلمان در ۷۹ سالگی درگذشت.

همسر عزیز اصلی دروازه بان پرسپولیس بیوگرافی عزیز اصلی

آقای اصلی، فارغ التحصیل دانشسرای تربیت بدنی، در سال ۱۳۴۷ با تیم ملی فوتبال ایران به قهرمانی آسیا رسید و در همان سال از تیم ملی خداحافظی کرد.

او یکی از نخستین بازیکنان فوتبال بود که به بازیگری در سینما روی آورد و بین ساله‌ای ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۰ در هشت فیلم بازی کرد.

آقای اصلی به دلیل پرش‌های خوبش به ‘عزیز فنر’ معروف بود و پیراهن بنفش با یقه‌های سیاه که از پیراهن‌ محبوب و پر فروش تولیدی‌های ورزشی بود به پیراهن عزیز اصلی معروف بود.

او در المپیک ۱۹۶۴ (که فوتبال ایران برای اولین بار به المپیک راه یافت) و بازی های آسیایی ۱۹۶۳ و ۱۹۶۶ هم همراه تیم ملی ایران بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*