خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / بدون شرح!

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / بدون شرح!

با اتمام ساعات معاملات روز یک شنبه ۹۴٫۲٫۶ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۱۱ واحد کاهش به رقم ۴۸۵۸۹ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۸۲۷ واحد کاهش عدد ۱۳۱۴۰۰ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱۴۲ واحد افزایش به رقم ۲۸۳۲۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “شبندر” با ۶۵ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “رمپنا” با ۵۷ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۵ واحد کاهش به رقم۷۴۸ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۱٫۳۴ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۶۱۰ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۸۶۵ میلیارد ریال رسید.

شاخص های بورس در معاملات روزهای جاری نیز روندی نزولی در پیش گرفتند بطوریکه رقم شاخص کل و شاخص قیمت بدون احتساب تأثیر بازگشایی نماد پالایشی ها به رقم های سال گذشته رسیده اند و این در شرایطی است که قیمت اغلب سهام شرکت ها نیز در نرخ های چند ماه پیش در حال معامله هستند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، آنچه که در معاملات روز جاری بسیار نا مطلوب و نگران کننده بود ارزش معاملات دو بازار بورس و فرا بورس بود که نشان از پاپس کشیدن جریان نقدینگی از بازار می باشد. امروز ارزش معاملات بازار بورس تنها اندکی بیش از ۸۲ میلیارد تومان بود رقمی که در مقایسه با ارزش روز ۲۹۴ هزار میلیارد تومانی بازار سرمایه، هیچ حساب می شود.

اما در شرایط فعلی آنچه که بیش از تمامی اتفاقات بازار سرمایه جلب توجه می کند، کشش اذهان عمومی سرمایه گذاران به شنیدن اخبار منفی است بطوری که اخبار مثبت بر بازار بی تأثیر و کوچکترین اخبار منفی به بدترین شکل ممکن تأثیرگذار می شود.

حقوقی های بازار هم که تنها فعالیتشان عرضه سهام در روزهای مثبت بازار می باشد.

به هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم روند ورود نقدینگی به بورس نه تنها متوقف شده بلکه خروج تدریجی را هم شاهد هستیم.

فقط یک نکته صرفاً جهت اطلاع می ماند و آن معاملات مهم “شپنا” است.

کاری به عرضه حقوقی در روز گذشته و پایین آوردن قیمت سهام نداریم، به صف فروش امروز هم کاری نداریم فقط بگویید با چه استدلالی آخرین معامله این سهم در ساعت ۱۲٫۳۸٫۳۵ انجام شده؟ تا حالا فکر می کردیم بازار ساعت ۱۲:۳۰ تمام می شود.

در پایان ممکن است یکبار دیگر شوکی مثبت حاصل از انتشار خبری و یا اتفاقی سبب آشتی دوباره نقدینگی با بازار سرمایه شود لذا از کلیه دست اندرکاران این بازار از فعالان حقیقی تا متولیان تقاضا می شود به جای بستن درب های بورس به استقبال آن بروند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*