خانه / آخرین اخبار / آبروی رونی کلمن ، قهرمان بدنسازی پیش جهانیان رفت

آبروی رونی کلمن ، قهرمان بدنسازی پیش جهانیان رفت

رونی کلمن بعد از سفر ٢ روزه‌اش به ایران، کشورمان را ترک کرد. اگرچه دستاورد خاصی از سفر غول بدنسازی دنیا به تهران به دست نیامد اما ماجرای لغو کلاس‌های کلمن به نظر بیشتر از آنچه که تصور می‌شد، پیچیده شده و اسپانسری که او را به ایران آورده به دنبال مقصر اتفاقات آخر هفته‌ای می‌گردد که با ضرر چند صدمیلیونی برای او همراه بوده است.
همسر رونی کلمن رونی کلمن در تهران بیوگرافی رونی کلمن
البته او معتقد است برنامه‌هایی نظیر حضور بر سر مزار شهدا با عشق و علاقه کلمن صورت گرفته و به هیچ‌وجه برای نمایش نبوده که این‌قدر تبلیغات منفی برای آن شده است.

در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» را با علی نجفی می‌خوانید:

با وجود این‌که رونی کلمن از ایران خارج شده اما دلیل لغو کلاس‌های او هنوز برای هیچ‌کس روشن نیست…
باور کنید که خودم هم هنوز نمی‌دانم چه کسی این کلاس‌ها را لغو کرده است. من ١٠ ماه به دنبال مجوزهای این کار بودم اما ٢ ساعت مانده به برگزاری کلاس، برنامه‌های ما را لغو کردند. جالب بود که سالن‌هایی که قرار بود سمینار در آن برگزار شود، می‌گفتند به ما اعلام کردند که شما مجوز ندارید. من هم مجوزها را نشان می‌دادم اما آنها می‌گفتند که دستور از جای دیگری آمده است!

هدف اصلی از حضور این قهرمان سابق پرورش اندام جهان برگزاری این کلاس‌ها بود. او هنگام رفتن و بعد از لغو این کلاس‌ها چه حالی داشت؟
کلمن هم اصلا حالش خوب نبود و می‌گفت که تا به حال در هیچ جای دنیا چنین چیزی را ندیده است. آبروی ما و کلمن پیش یک ملت و همه جهانیان رفت و حالا هم درحال جمع‌آوری اسناد هستم تا اقدامات حقوقی لازم را برای پیگیری این موضوع انجام دهم. از کسانی که این ضرر بزرگ را به ما زده‌اند، شکایت می‌کنم.

برنامه دیگر کلمن حضور بر سر مزار شهدا بود که خیلی‌ها آن‌را به دلیل ظاهر و سابقه این ورزشکار نپسندیدند. آیا این مسأله نمایشی برای اخذ مجوز کلاس‌ها بود؟
هرگز، کلمن شدیدا به این مسائل علاقه‌مند بود. ما از قبل تمام مسائل را درباره ایران به اطلاع او رسانده بودیم و او خودش علاقه داشت که بر سر مزار شهیدان برود. ما می‌توانستیم از چنین فردی به‌عنوان سفیر فرهنگی ایران استفاده کنیم. این روزها می‌بینید که رسانه‌های بیگانه علیه ایران تبلیغات می‌کنند اما کلمن با توجه به شهرت و سابقه‌ای که داشت می‌توانست خبرهای خوبی از ایران سایر نقاط جهان مخابره کند.

به‌طورکلی هدف شما و گروه پرشیا از آوردن رونی کلمن به ایران چه بود؟
کار ما در کل برگزاری سمینارهای حرفه‌ای است که خیلی از آنها را خارج از ایران برگزار می‌کنیم. گفتیم یک بار هم در مملکت خودمان سمیناری را با حضور این فرد مطرح برگزار کنیم. خیلی از جوانان ایران به کلمن علاقه زیادی دارند و با حضور او در ایران نام کشورمان حداقل در دنیای پرورش اندام بالا می‌رفت.

شما که می‌گویید تمام مجوزها را دریافت کرده‌اید، لغو کلاس‌های کلمن را از سوی چه کسی می‌دانید؟
فدراسیون، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه نهایت همکاری را با ما داشتند. تا لحظه‌ای که کلمن به ایران بیاید، ما با تمام ارگان‌ها هماهنگ بودیم اما متاسفانه از سویی برخی افراد صحبت‌های کذبی مطرح شد که ذهن جامعه را منحرف کرد. رسانه‌ها ازجمله صداوسیما فریب این افراد را خوردند و حتی لقب مافیای داروی جهان را به کلمن دادند. درنهایت همین مسائل باعث شد که مسئولان نیز حساس شده و کلاس‌ها نیز لغو شود.

این افراد که می‌گویید اطلاعات کذب می‌دادند، چه کسانی بودند؟
آنها چون نفعی در این کار نداشتند، به اسم پیشکسوت و باتجربه خودشان را جا زدند. جالب این‌که همین‌ها افرادی هستند که وقتی کسی نزدشان می‌رود، ابتدا می‌گویند ۵٠٠‌هزار تومان بده تا به تو برنامه بدهیم. رونی کلمن در دنیا یک فرد شناخته شده است و دیگر در زمان بازنشستگی قطعا به دنبال خرید و فروش دارو و از این مسائل نیست.

حالا تکلیف پول مردم چه می‌شود؟
پول مردم را باید قطعا به آنها برگردانیم، اگرچه ما فقط ضرر کردیم. عده‌ای می‌گفتند ما به دنبال کاسبی هستیم اما ما یک ریال که سود نکرده‌ایم، هیچ؛ بلکه باید ضرر زیادی بدهیم. جدا از این مسائل در زمان ثبت‌نام استقبال بسیار خوبی شده بود و حتی در روز اول شرکت کنندگان در سالن هم حضور داشتند و نمی‌دانستند کلاس قرار است لغو شود. من آن‌قدر تحت فشار بودم که حتی رویم نشد به آنهایی که ثبت‌نام کرده بودند، بگویم که کلاس لغو شده است. هنوز هم دلیلش را نمی‌دانم چون تمام مجوزها را داشتیم اما قطعا از باعث و بانی لغو این کلاس‌ها شکایت می‌کنم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*