خانه / آخرین اخبار / به دختر مهابادی هیچ تجاوز یا تعرضی نشده است / خانواده فریناز خسروانی:”م.ه” دستگیر شده / آخرین جزییات مرگ دختر مهابادی در هتل تارا

به دختر مهابادی هیچ تجاوز یا تعرضی نشده است / خانواده فریناز خسروانی:”م.ه” دستگیر شده / آخرین جزییات مرگ دختر مهابادی در هتل تارا

سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی پلیس ایران، درباره ماجرای خودکشی دختری در هتلی در مهاباد به خبرگزاری تسنیم گفت که فرد بازداشت‌شده به “جرم خود معترف است.”

آقای منتظرالمهدی در توضیح آنچه در هتل اتفاق افتاده گفت: “این اتفاق در حالی رخ داد که خانم جوان فوت‌شده از اطلاع یافتن خانواده خود و رئیس هتل محل کارش از موضوع مطلع شد و قصد داشت از بالکن اتاق به بالکن دیگری برود که متأسفانه سقوط کرد و جان باخت.”

هتل تارا فیلم تجاوز جنسی عکس فریناز خسروانی عکس تجاوز جنسی دختر مهابادی اخبار مهاباد

دیروز هم علیرضا رادفر، معاون سیاسی استاندار آذربایجان غربی گفت: “یک آشنایی قبلی بین این دو وجود داشت اما بر اساس معاینات پزشکی قانونی بر روی جسد متوفی، هیچ رابطه غیر اخلاقی بین این دو نفر شکل نگرفته است.”

آقای رادفر گفت که مدیر هتل به مادر این دختر جوان درباره رابطه ادعایی اطلاع داده و این دختر برای روبرو نشدن با مادر خود سعی کرده از بالکن اتاقی به اتاق دیگر برود که سقوط می‌کند.

انتشار خبر تاییدنشده‌ای درباره خودکشی مهماندار هتل برای فرار از دست فردی امنیتی که ادعا می‌شد قصد تجاوز به این دختر را داشته، روز پنجشنبه به ناآرامی در مهاباد منجر شد.

مقام‌های رسمی ادعای تجاوز و دخالت فردی امنیتی در ماجرا را تکذیب می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس ایران امروز گفت: “در این پرونده هیچ ردپایی از مظنون امنیتی موجود نیست و مظنون اصلی که یکی از اهالی همین استان بوده دستگیر و تحویل مقام قضایی شده است که به جرم خود نیز معترف است.”

آقای منتظرالمهدی همچنین گفته است که عده‌ای در رابطه با آتش‌سوزی هتل مهاباد دستگیر شده‌اند. در جریان اعتراضات روز پنجشنبه ۲۵ نفر از جمله هفت مامور نیروی انتظامی زخمی شده‌اند.

خانواده خسروانی: قانون اولین و آخرین مرجع رسیدگی است
این در حالیست که خانواده بانوی متوفی فریناز خسروانی در گفتگو با خبرنگارانی که در مراسم تعزیه وی شرکت کرده بودند ضمن تشکر از اظهار همدردی گسترده مردم مهاباد در پی حادثه هتل تارا اعلام کردند؛ پیگیری ماجرا از طریق دستگاه قضایی را بهترین و صحیح‌ترین راه برای احقاق حق دانستند.
یکی از بستگان متوفی همچنین با درخواست از مردم برای حفظ آرامش افزود؛ از آنجا که خانواده و مسئولین شهرستان مهاباد به جد پیگیر حادثه هستند لذا از مردم عزیز و جوانان خواهشمندیم ضمن اعتماد به دستگاه قضا تا روشن شدن قضیه آرامش خود را حفظ کنند.
هتل تارا فیلم تجاوز جنسی عکس فریناز خسروانی عکس تجاوز جنسی دختر مهابادی اخبار مهاباد
خانواده این متوفی همچنین با اشاره به نا‌آرامی‌های به وجود آمده بر اثر این حادثه اظهار داشتند: ما ضمن تشکر و قدردانی از حمایت و دلسوزی مردم و جوانان راضی به ایجاد ناامنی در شهر به خاطر این موضوع نیستیم.
خانواده متوفی تصریح کردند: ما حتی برای جلوگیری از تحریک جوانان به اقدامات غیرقانونی و ایجاد اشوب و ناامنی از برگزاری مراسم و تجمع خانوادگی برسر مزار فریناز خودداری کردیم لذا می‌خواهیم بدون ایجاد هیچ تنشی در شهر موضوع از طریق دستگاه قضایی پیگیری شود.
با اعتماد به دستگاه قضایی رویه قانونی را پیگیری می‌کنیم
یکی دیگر از بستگان متوفی در این رابطه گفت: از روز اول با شکایت به مراجع قانونی و اعتماد به دستگاه قضایی رویه معمولی و قانونی را در پی گرفتیم.
وی اظهار کرد: یک نفر در این رابطه با هویت م. ه، و دستگیر شده است، اما پروسه دادرسی، پروسه‌ای زمان بر است و ما منتظر اعلام نتیجه تحقیقات از طرف مراجع قضایی هستیم.
وی افزود: از همدردی و احساس مسئولیت مردم تشکر می‌کنیم اما مادر مرحوم از ما خواسته که فقط سکوت کنیم و در این باره چیزی منتشر نشود و ما در شرایط فعلی سکوت را بهترین راهکار می‌دانیم.
در همین رابطه فرماندار شهرستان مهاباد هم گفته که متهم پرونده حادثه هتل تارا شهرستان مهاباد که منجر به مرگ یکی از کارمندان بانو این هتل شد ساکن مهاباد نیست و به هیچ یک از نهادهای امنیتی و انتظامی کشور وابستگی ندارد.
وی افزود: این متهم که در بازداشت به سر می برد با نام مخفف «س.م.ه» کارمند شرکت تلاشگران اندیشه در تهران است.
کتانی در ادامه تصریح کرد: این متهم در خصوص ارزیابی عملکرد و افزایش سطح استاندارد به مدیران هتل ها مشورت می داد و با تعدادی از هتل های سطح شهرستان مهاباد نیز همکاری داشته است.
رییس کل دادگستری آذربایجان غربی:تحقیقات وابستگی متهم به دستگاههای دولتی را رد می‌کند
همچنین توکل حیدری، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با تاکید بر بازداشت متهم و آغاز رسیدگی دقیق، مستقل و سریع این پرونده، شرح ماجرا را اینگونه بیان می‌کند:
متهم مهندس و متخصص طراحی داخلی ساختمان است و فعالیت وی در زمینه ارتقاء استاندارد هتلداری بوده است. وی برای همین منظور در هتل تارا مهاباد حضور داشته و تحقیقات ما هرگونه وابستگی وی به دستگاههای دولتی را رد می‌کند؛ چه برسد به اینکه وی بازرس یا مامور امنیتی باشد. بررسی ۲۵ پیامک رد و بدل شده بین متهم و متوفی نشان می‌دهد که متهم ،متوفی را به اتاقش دعوت کرده است. متهم می‌گوید: چند دقیقه پس از حضور متوفی در اتاق و گفت‌وگوی آن دو با یکدیگر، رییس هتل که متوجه عدم حضور متوفی شده، تلفنی ماجرا را به مادر متوفی اطلاع می‌دهد و مادر متوفی نیز به دخترش زنگ می‌زند که رییس هتل دنبال تو میگردد. پس از این تماس متوفی با یکی از همکارانش تماس میگیرد تا سر و گوشی آب دهد و ماجرا را به وی اطلاع دهد. همکار متوفی پس از بررسی به وی اطلاع میدهد که رییس هتل مشغول کنترل دوربینهای مدار بسته است. متهم دستپاچه شده و تصمیم میگیرد اتاق را ترک کند و این کار را از طریق بالکنها انجام دهد. وی چند بالکن  کناری را که هر یک حدود  ۸۰ سانتیمتر با یکدیگر فاصله داشته‌اند، طی میکند و پس از آن تصمیم میگیرد که از طریق بالکن به طبقه پایین تر بپرد که پس از آویزان شدن از بالکن موفق به این کار نشده و به پایین پرت میشود.
رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی توضیح میدهد که معاینات پزشکی قانونی هرگونه شایعه در مورد تجاوز به متوفی را رد میکند و نشان میدهد که رابطه‌ای در این حد بین متوفی و متهم وجود نداشته است.
توکل حیدری توضیح میدهد که دادگستری آذربایجان غربی ماجرای هتل تارا را از حیث ایمنی ساختمان و فقدان موانع لازم در بالکنها نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی توضیحات مبسوطی در خصوص مرگ مشکوک یک دختر در مهاباد به خبرنگاران ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رادفر در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی ضمن تشریح ابعاد مختلف پرونده مرگ دختر مهابادی جزییات کاملی از عاملان ماجرای اغتشاشات شهرستان مهاباد را ارائه کرد.

وی گفت: موضوع مرگ دختر مهابادی و حوادث روی داده در این شهرستان تا ساعات یک الی ۲ بامداد امروز بارها در جلسه شورای تامین استان مطرح و ابعاد آن به صورت کامل مورد بررسی گرفت و هم اکنون اقدامات اساسی برای پیگیری این حوادث در دست اجراست.

رادفر هدف از برگزاری این نشست را رساندن اطلاعات صحیح از طریق رسانه ها به مردم عنوان کرد و یادآور شد: متاسفانه در ماجرای شهرستان مهاباد در فضای مجازی افرادی به حاشیه سازی پرداخته و موضوع از مسیر اصلی خود خارج شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی ابتدا ماجرا را اینگونه شرح داد: ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری در هتل تارای مهاباد یک خانمی به دلیل مسایل عاطفی و خانوادگی از طبقه ۴ سقوط می کند که منجر به مرگ وی می شود و لازم است در همین جا به خانواده وی تسلیت عرض کنم.

وی با بیان اینکه برای حفظ حرمت این شخص و خانواده وی لزومی به تشریح جزییات آن نیست، اعلام کرد: این خانم در اثر یک حادثه از بالکن طبقه چهار هتل سقوط و فوت کرده که در این ماجرا فرد مضمون این ماجرا بر اساس اعلام رسانه های بیگانه اصلا ربطی به نیروهای دولتی نداشته است.

فرد مظنون ارتباطی با نهادهای دولتی ندارد

رادفر با تاکید بر اینکه مردم مهاباد هم بدانند که متهم احتمالی دستگیر شده است و استاندازی و قوه قضاییه به جد پیگیر این قضیه هستند، افزود: متاسفانه با توجه به سو استفاده رسانه های معاند از این اتفاق دلخراش مبنی بر اینکه متهم از نیروهای امنیتی بوده باید عرض کنم متهم احتمالی، فردی است متعلق به بخش خصوصی و هیچ ارتباطی با نهاد های دولتی ندارد، وی در آن هتل مستقر شده بود تا مسئولان هتل را برای توسعه بیشتر راهنمایی کند و به عنوان یک مشاور بخش خصوصی آنجا حضور داشت و به هیچ عنوان شایعات مبنی بر اینکه آن فرد در ارتباط با نیروهای امنیتی بوده است صحت ندارد.

معاون سیاسی، امنیتی استانداری آذربایجان غربی اضافه کرد: به دنبال فضاسازی های جهت دار رسانه های ضد انقلاب در این خصوص دیروز پنجشنبه متاسفانه عده ای از جوانان تحریک شده و با تجمع مقابل هتل تارا اقدام به آتش کشیدن هتل می کنند. البته با توجه به فضای موجود، تحریک احساسات جوانان را طبیعی می دانیم و مشابه این اتفاق ممکن است در همه جا رخ دهد اما نباید احساسات جوانان به راه نادرست هدایت شود.

بنای مسئولان آذربایجان غربی در قبال حوادث روز پنجشنبه خویشتن داری بود

رادفر با بیان اینکه بنای ما در قبال حواث روز پنجشنبه بر خویشتن داری نیروهای انتظامی در برابر تجمع کنندگان بود، خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از جوانان عزیز اما احساساتی، خویشتن داری نیروی انتظامی را بر نتافتند و اقدام به آتش زدن هتل کردند. این جوانان مسئول هتل را در زمینه اتفاق رخ داده مقصر قلمداد می کردند که این موضوع نیز در حال رسیدگی است.

وی افزود: متاسفانه این اقدام به جایگاهی که مهاباد در چند سال گذشته با همت خود مردم و مسئولان به آن رسیده بود، ضربه وارد کرد و زیر سوال برد. در عید نوروز امسال در حدود ۱۰۰ هزار نفر از مهاباد بازدید کردند و یا در چند روز آینده قرار بود که همایش سرمایه گذاری در مهاباد برگزار شود آیا با این شرایط سرمایه گذاری حاضر هست که در مهاباد سرمایه گذاری کند؟ آیا باز هم گردشگران به این شهر باز خواهند گشت؟

معاون سیاسی امنیتی استانداری جوانان مهابادی را به آرامش دعوت کرد و گفت: از مردم، معتمدین و والدین جوانان مهابادی در خواست دارم که فرزندانشان را حمایت کنند که خدای نکره در مسیر حرکت و خواست معاندین قرار نگیرند. بیشتر تجمع کنندگان دیروز جوانان ۱۵ تا ۲۲ سال بودند که با توجه به سن و سالشان احساسات بر آنها غلبه کرده بود.

هیچ تیراندازی روز پنجشنبه از سوی ماموران انتظامی در مهاباد صورت نگرفته است

رادفر درخصوص انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر تیراندازی از سوی ماموران انتظامی و کشته شدن تعدادی از مردم مهاباد گفت: به صراحت اعلام می کنم هیچ تیراندازی توسط نیروی انتظامی صورت نگرفته است و با خویشتنداری سعی بر مدیریت و متفرق کردن تجمع کنندگان کردند اما این خویشتن داری همیشگی نخواهد بود و اگر احساس کنیم که فضا به سمت دیگری هدایت می شود با قاطعیت عمل خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در تجمع دیروز در مهاباد عده ای از جوانان با احساسات و هیجانات که غالبا از سوی شبکه های اجتماعی به خصوص رسانه های بیگانه هدایت می شد با تجمع مقابل هتل دست به اقدامات اغتشاش آمیزی زدند و در تجمع دیروز عده ای قصد داشتند جلوی ماشین آتش نشانی را بگیرند که درگیری ها رخ داد و اشیایی مانند سنگ پرتاب شد که عده ای مجروح شدند و بلافاصله به بیمارستان اعزام شدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری آذرباجان غربی، تعداد مجروحین را ۲۵ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۷ نفر از نیروهای انتظامی بودند. همچنین اکثر آسیب دیدگان به صورت سرپایی درمان شدند اما از دو نفری که وضعیت بدتری داشتند یکی در مهاباد مورد عمل جراحی قرار گرفت و اکنون نیز حال وی خوب است و نفر دوم که از ناحیه چشم آسیب دیده بود به تبریز جهت مداوا اعزام شد.

ماجرای مهاباد با تغییر مسیر از سوی رسانه های بیگانه هدایت می شود

رادفر با بیان اینکه دعوت به تجمع از سوی رسانه های احزاب تروریستی مانند کومله و دموکرات هدایت می شود، گفت: ماجرای دیروز و دخالت رسانه های ضد انقلاب که امروز نیز ادامه دارد نشان داد عده ای که اصلا دلشان به حال مهاباد نمی سوزد و قصد دارند با اغتشاش و آشوب آرامش موجود در این شهر را بر هم بزنند می خواهند چهره ای پرآشوب از مهاباد نشان دهند که در اینجا از مردم فهیم مهاباد می خواهم جوابی به درخواست های این معاندین ندهند.

وی در پاسخ به این سوال که نظر خانواده مرحومه درباره اتفاقات رخ داده چیست، گفت: خوشبختانه خانواده متوفی از اولین دقایق حادثه با مسئولان همکاری لازم را داشته و مخالف هر گونه تجمع و آشوبی هستند. پدر این مرحومه سالهاست فوت کرده اما در صحبت هایی که با مادر وی داشتیم، اعلام کردند که ماجرا را فقط از طریق مجاری قانونی پیگیری خواهند کرد و اتفاقات بعدی را محکوم کردند.

رادفر با تاکید بر اینکه فرد خاطی هم اکنون در بازداشت به سر می برد عنوان کرد: بر اساس بررسی های اولیه ۵ نفر از آشوب گران که در اتفاقات روز پنجشنبه دست داشتند دستگیر شده اند که در وهله اول برخورد ارشادی خواهیم داشت اگر جرم این افراد ثابت شد با آنها برخورد جدی خواهد شد.

تمهیدات لازم برای جلوگیری از هر گونه آشوب اندیشیده شد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به انتشار اخبار و تصاویر کذب از این ماجرا گفت: برخی از مسایل شخصی این مرحومه است که نیازی به رسانه ای شدن آن برای حفظ حرمت وی نمی بینیم اما اخبار و تصاویر کذب زیادی در این ماجرا منتشر شده که بنده اطلاعات صحیح را در اختیار شما قرار دادم.

وی یاد آور شد: بر اساس معاینات پزشکی قانونی هیچ تعرضی به این مرحومه صورت نگرفته و اخبار و تصاویر منتشر شده ساخته و پرداخته رسانه های ضدانقلاب است که از همین جا تکذیب می کنم.

رادفر تاکید کرد: همچنین ابعاد مختلف این ماجرا در دست بررسی و در صورت نیاز اطلاعات دقیق در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

۸ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. من نمیدونم چی بگم. انگار احساس عصمت بهشون دست داده. ….

  • مینا جون لازم نیست چیزی بگی ، فقط فکر کن این اتفاق برای تو بیفته تو چکار میکنی و دوست داری بعد از تو اقوام و دوستان و همشهری و هموطنات چکار کنن ؟

 2. اس ام اس گوشی دختره و دوربین هتل حال اونا که دنبال وا اسفا تجاوز شده رو گرفت.
  دختره که کارمند هتل بوده تو اطاق مرده بوده صاحب هتل و مادر و برادرش پشت در
  ترسیده از بالکن خواسته بره همین.
  چرا با اینقده دنبال آشوبین؟

 3. امیدوارم این اتفاق برای نوامیس شما هم پیش بیاد تا بفهمید یعنی چی

 4. اونایی که انقدر حرف چرند می زنن میگن کاشکی این اتفاق واسه ناموس خودتون هم بیوفته بهتره برن جلو ناموس خودشون رو بگیرن والا حتما ناموس خودت اینکاره است که انقدر داری پا فشاری می کنی که این دختره بی گناه بوده … بود تا الان فهمیده بود که کرم از خود درخته

  • جناب احمد که اینقد چرت و پرت میگی ، شاید ناموس تو گناهکار باشه و این اتفاقات برای تو و ناموس تو عادی باشه ، قرار نیست چون عفت برای تو و ناموس تو مهم نیست برای بقیه هم مهم نباشه ، نخیر جناب احمد ، عفت برای خیلی ها هنوز مهم همه رو به چشم خودت و ناموست نبین ،
   شما چرا میخواید بگید این دختر هم مثل ناموس جنابعالی گناهکاره ؟
   البته اگر معنای ناموس رو بدونی.

 5. خب نیم ساعت میرفتن اون تو یواشکی چیکار میکردن اگه رابطه نداشتن؟نکنه گپ میزدن؟میگن گزارش پزشک قانونی گقته ایشون باکره بوده مگه راه دیگه ای نیست واسه رابطه داشتن؟همه میدونیم دیگه….دختره با مرده رابطه داشته ولی مکان نداشتن واسه همین از اتاق مفتی هتل استفاده میکردن.دختره هم تا میفهمه داره لو میره واسه اینکه توی دوربین دیده نشه از بالکن میره که پرت میشه و فوت میکنه.این کل ماجراست.تجاوز کجا بوده مگه فیلمو ندیدین کاملا هماهنگ شده بوده.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*