خانه / آخرین اخبار / نتیجه دوردورهای شبانه بچه پولدارهای تهران؛ کل بنزین یک استان، در دو شب در ۶ خیابان پایتخت دود می‌شود + عکس

نتیجه دوردورهای شبانه بچه پولدارهای تهران؛ کل بنزین یک استان، در دو شب در ۶ خیابان پایتخت دود می‌شود + عکس

همزمان شدن تصادف منجر به مرگ چند تن از جوانان تهرانی با خودروی لوکس در نیمه‌های صبح یکی از روزهای بهاری باعث شد تا مقام معظم رهبری در دیدار با شرکت‌کنندگان در همایش فرماندهان و مدیران و روسای عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی‌دستوری جدید صادرکنند «جولان دادن برخی جوان‌های سرمست غرور ثروت با خودروهای گران‌قیمت درخیابان‌ها از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه است؛ نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و مقابله کند.»

میلیاردرهای ایران عکس بچه پولدار ثروتمندان تهران ثروتمندان ایران بچه پولدار تهرانی

این درحالی است که طی سال‌های گذشته یکی از مشکلات اجتماعی که بسیاری از خانواده‌های تهرانی را آزار داده است ترافیک ۶ خیابان مناطق شمالی شهر در روزهای پنجشنبه و جمعه است. کافی است در روزهای مذکور بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ سری به این خیابان‌ها بزنید تا از نزدیک شاهد ترافیک سنگین خودروهای لوکسی باشید که رانندگان اغلب آنان را جوانان زیر ۲۵ سال تشکیل داده‌اند. جوانانی که از ساعت ۲۰ چرخ زدن در این خیابان‌ها را آغاز می‌کنند و در خوشبینانه‌ترین حالت ساعت ۲۴ به خانه‌های خود باز می‌گردند. هر چند که ترافیک این خیابان‌ها تا ساعت ۴ صبح روز بعد بالاخص در جمعه شب‌ها ادامه دارد.

این درحالی است که برآوردهای «تصمیم» نشان می‌دهد که چرخ‌زدن خودروهای لوکس تنها در شش خیابان تهران در دو روز پایانی هفته بین ساعت ۲۰ تا ۲۴ باعث سوزانده شدن حدود یک میلیون لیتر بنزین تنها در این مناطق می‌شود. که در این صورت با احتساب آمار معاونت امور بین الملل شرکت ملی نفت مبنی بر عرضه هر لیتر بنزین فوب خلیج‌فارس در یک هفته گذشته در حدود ۵۱ سنت، جوانان تهرانی برای چرخ‌زدن در خیابان‌های این شهر در دو روز پایانی هفته، زمینه هدر رفت ۱٫۵ میلیارد تومان ثروت ملی را فقط برای تردد در ۶ خیابان که کل مسافت آن شاید کمتر از یک دهم درصد مسافت خیابان‌ها و بزرگراه‌های کل شهر تهران، باشد را فراهم می‌کنند.

میلیاردرهای ایران عکس بچه پولدار ثروتمندان تهران ثروتمندان ایران بچه پولدار تهرانی

این درحالی است که این میزان مصرف در روز پایانی هفته در تهران بیش از مصرف بنزین یک روز یک استان مانند ایلام است.
براساس آمارهای موجود به‌طور میانگین روزانه ۷۶۴هزار لیتر بنزین در استان ایلام مصرف می‌شود در حالیکه تنها به دلیل چرخ زدن جوانان در ۶ خیابان تهران در دو روز هفته و در ۸ ساعت یک میلیون لیتر بنزین هدر می‌رود.

مبنای این گزارش ۶ خیابان محبوب جوانان تهرانی چون سعادت آباد،پاسداران،ایران زمین،جردن،نیاوران و بلوار اندرزگو بوده است.

در این محاسبه خیابان سعادت‌آباد حد فاصل یادگار امام تا بلوار خوردین در رفت و برگشت حدود ۶ کیلومتر،خیابان پاسداران حدفاصل سه راه ضرابخانه تا اتوبان صدر رفت و برگشت حدود ۱۱ کیلومتر،خیابان ایران زمین در رفت و برگشت حدود ۷ کیلومتر،خیابان جردن از تقاطع جهان کودک تا اتوبان مدرس در رفت و برگشت حدود ۷ کیلومتر،بلوار اندرزگو از قیطریه تا ارتش در رفت و برگشت حدود ۴ کیلومتر و در انتها خیابان نیاوران از میدان قدس تا میدان باهنر در رفت و برگشت حدود ۸ کیلومتر در نظر گرفته شده است.( این ارقام براساس محاسبه نقشه تهران به دست آمده است)

براساس این محاسبه و در نظر گرفتن طول ۳ متری هر خودرو و فضای متعادل برای تردد و چهار بانده بودن مجموع مسیر رفت و برگشت، همزمان در ساعت مذکور در روزهای پایانی هفته ۲۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه ماشین که اغلب آنها در لیست خودروهای لوکس قرار می‌گیرند در این خیابان‌ها تردد می‌کنند.

میلیاردرهای ایران عکس بچه پولدار ثروتمندان تهران ثروتمندان ایران بچه پولدار تهرانی

این درحالی است که اگر در حالت ترافیک سوزاندن سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر را ۱۰ لیتر محاسبه کنیم که البته این رقم بسیار خوشبینانه خواهد بود چرا که کارشناسان بر سوزاندن سوخت بیش از ۱۲ لیتر در این شرایط تاکید دارند از ساعت ۲۰ تا ۲۴ یک روز پنجشنبه از محل چرخ زدن جوانان تهرانی در ۶ خیابان تهران ۴۹۳ هزار لیتر سوخت هدر می‌رود.

برآوردها نشان می‌دهد هر خودرو اگر تنها یک بار خیابان پاسداران از سه راه ضرابخانه تا اتوبان صدر را در این ساعت‌ها طی کند ۴٫۳ لیتر بنزین می‌سوزاند.

جوانان تهرانی تنها برای ساعاتی تفریح در سطح شهر و در روزهای پایانی هفته بدون آنکه بدانند ۱٫۵ میلیارد تومان ثروت ملی را هدر می‌دهند و در این میان اگر از هنجارهای اجتماعی و آمارتصادفات مرگ‌و‌میر ناشی از این تفریحات بگذریم باید به نبود برنامه‌ای دقیق و اساسی برای مقابله با این ناهنجاری اجتماعی اشاره کنیم.

۱۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. کاش هرروز شاهد مرگ این بچه پولدارها باشیم

  • چرا آرزوی مرگ پچه پولدارا رو دارین مگه ما دل نداریم حق زندگی نداریم حدا همون قدر که به شما حق زندگی داده به ماهم داده ما هم دوس داریم زندگی کنیم خآش بگذرونیم بخندیم چرا فکر میکنین ما بی دردیم؟؟؟؟ ماهم مشکلات مربوط به خودمون رو داریم هیچکی تو این دنیا بی مشکل نیس با پول که نمیشه شاد بود میشه؟؟ نمیشه خانوادتو برا یه شب دور هم جمع کنی میشه؟ تا میگیم بابا میگه پول میریزم به حسابت شاید من پول نخوام محبت بخوام با پول میشه محبت خرید؟؟ دیدین شما خیلی چیزا پارین که ما نداریم همه چیز پول نیست

  • هموطن
   غیرت و مردانگی و شرف کجا رفته
   ایناهم ایرانی هستن ، مثل منو تو
   ارزوی مرگت رو برای بیگانه نکه داار

 2. تفریحشون معلومه چیه دیگه چرا سربسته حرف میزنین سوار کردن دخترای تهرانی که عشق دوست پسر بچه مایه دار دارن تیتر خبرو اگه میزاشتین اینجا تهرانه فاسد ترین شهر جهان بهتر بود

 3. رادین جان من نمیدونم که شما کجای ایران زندگب میکنید, اما تو هر شهری هم باشید , اگر یکم منصف باشید میبینید که تو شهر خودتون هم از این خبرها هست و اینجور چیزها فقط مختص تهران نیست. پس این درست نیست که با قاطعیت میگید که تهران فاسد ترین شهر جهانه. در ضمن ما همه ایرانی هستیم , حالا تو هر شهری هم که باشیم این موضوع رو عوض نمیکنه. پس بهتره که به همشهری های دیکمون احترام بزاریم .

 4. من عاشق دور در کردن تو خیابونم مخصوصا ساعت یک دو شب خیلی حال تازه خیابونا خلوت جون میده واسه کورس گذاشتن عاشق کورس گذاشتنای نصف شبم اوووفففف

 5. اون عکس اولیه مال یه پارتی بود همه میتونستن برن فقط دوتا شرط داشت یکی حتما باید ماشینت پورشه باشه دوم یه خونه تو شهرک غرب داشته باشی منم بودم خیلی باحال بود

 6. اگه بچه پولدارا افتاده بودن هیچ مشکلی نبود، ولی وقتی آدمو از نوک بینی میبینن و وقتی بد میپیچن جلوی یه ماشین معمولی و وقتی میای اعتراض کنی بوق میزنی دستی میکشه و میاد پایین و شاخ و شونه میکشه یکم به غیرت آدم بر میخوره مخصوصا اگه زن و بچتم پیشت باشن همه اینارو گفتم که بگم من دل خوشی از بچه مایه دارا ندارم همشون هم ادا دارن من چند بار باهشون درگیر شدن خوشبختانه از هر درگیری برنده بیرون اومدم فقط حیف بهم مدال ندادن

 7. از مرگ پولدارها ناراحت نمیشوم

 8. بنظرم به جای محاسبه مقدار بنزین مصرف شده به فکر راه حل باشید..اگر تک تک این جوانان در کلوپ یا دیسکویی بودند که می توانستند ساعتی تفریح یا به هر اسمی لذتی داشته باشند آیا باز در خیابانها بودند؟؟؟
  نبود محل مناسب برا تخلیه انرژی جوانان..باتوجه به انرژی بالا و شادی وصف ناپذیر یک جوان قطعا راه های دیگری را سر راه این جوانان قرار می دهد..من جوان نیستم ولی تمام این جوانیها از ما دریغ شد..پس کاری کنید تا جوانان این سرزمین دد همین ایران خودمان شادی کنند و ایرانی شاد بسازنند …تا به جای فرار از ایران و خرج میلیاردها میلیاردها ارز این کشور در کشورهای خارجی ،بساطی برای ماندگاری این آینده سازان فراهم سازیم..

 9. من یه جوون ۳۰ ساله هستم .واسه گذران زندگی و خرج اجاره خونه مجبورم ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب سرکار باشم اما هرگز حاضر نیستم یه لحظه جای این پولدارای بی درد باشم.نمیدونم کیا باعث این اختلاف طبقاطی شدن ولی جیگرم میسوزه وقتی میبینم.یه عده اینجوری دارن تو پول غرق میشن و بعضی ها هم از بدبختی باید تو گور بخوابن.خدایا شکرت….

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*