خانه / جالب و خواندنی / بی حجاب باش و با حیا!

بی حجاب باش و با حیا!

«مهرداد فرهمند» خبرنگار شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» در قاهره، در سالگرد آغاز فعالیت “صفحه فیسبوکی برای ترویج بی حیایی در بین زنان ایرانی” که توسط همکار سابقش «مسیح علی‌نژاد» اداره می‌شود، طی گزارشی به وضعیت زنان بی‌حجاب در مصر پرداخت.

زن بی حجاب دختر بی حجاب بیوگرافی مهرداد فرهمند بیوگرافی مسیح علی نژاد

این گزارش با صدای اذان و نشان‌دادن آرایش‌کردن دختری مصری به‌نام «جهاد» که به تازگی حجاب از سر خود ربوده، آغاز می‌شود. «مهرداد فرهمند» در این گزارش که برای مخاطبین فارسی‌زبان بی‌بی‌سی به‌ویژه زنان و دختران ایرانی تهیه کرده، گفت: “جهاد تا دو هفته‌پیش باحجاب بود. بی‌حجابی او ارتباطی با اعتقادات مذهبی‌اش ندارد و اکنون نیز به اعتقادات اسلامی‌پایبند است(!)، اما بی‌حجاب شده تا به تناقضی در زندگی‌اش پایان دهد”.

دختر مصری در این ویدئو ادعا کرد از آنجایی که افراد با حجاب در مصر متانت و حیا ندارند و با وجود داشتن حجاب سر، به خود زینت‌آلات آویزان می‌کردند و شلوارهای تَنگ و چسبان می‌پوشیدند، بنابراین شیوه بی‌حجابی را در پیش گرفته تا به‌گفته خود به این تناقض پایان دهد.

«بی‌بی‌سی فارسی» در این گزارش به مخاطبین خود اینگونه القا کند که حیا و عفت زنان به محجبه‌بودن ارتباطی ندارد و زنان بی‌حجاب نیز می‌توانند باحیا باشند. این رسانه انگلیسی حتی پا را فراتر گذاشت و مدعی شد بسیاری از زنان باحجاب نیز باحیا نیستند و دارای فساد اخلاقی هستند.

 زن بی حجاب دختر بی حجاب بیوگرافی مهرداد فرهمند بیوگرافی مسیح علی نژاد

«جهاد» از بی‌توجهی خانواده و آشنایان به وی پس از بی‌حجابی اشاره و به‌طور ضمنی اذعان کرد که حجاب و ارزش‌های اسلامی‌در بین مردم مصر جایگاه مهمی‌دارد. البته «مهرداد فرهمند» بر خلاف اسناد و شواهد تاریخی، در این گزارش مدعی شد که حجاب در بین زنان مصری سابقه چندانی ندارد و تا چند دهه پیش حتی یک زن باحجاب در مصر پیدا نمی‌شد!

«بی‌بی‌سی فارسی» در این گزارش از زبان خبرنگاری مصری به‌نام «شریف شوباشی» گفت: “اسلام سیاسی به زور تهدید و سرکوب و تروریست روانی(!) این نوع حجاب را در مصر به وجود آورده، به‌طوری که مردم فکر می‌کنند زنی که بی‌حجاب است شرافت و عفت ندارد … ما می‌خواهیم مفاهیم را اصلاح کنیم و به جای خود بازگردانیم …”

در پایان این گزارش، «بی‌بی‌سی فارسی» تاکید می‌کند که زنان مصری در پاسخ به دعوت کمپین‌های مختلف که از زنان خواسته‌اند تا باحجاب و بی‌حجاب از خود در میدان التحریر قاهره عکس بگیرند، کاملا بی‌اعتنا بوده‌اند که حجاب و بی‌حجابی زنان مصری به اسلام سیاسی ارتباطی ندارد.

گفتنی است، تا پیش از انقلاب مصر و سقوط حکومت حسنی‌مبارک داشتن حجاب در ادارات دولتی این کشور ممنوع بود. «بی‌بی‌سی فارسی» در این گزارش کوشیده تا به مخاطب خود القا کند که “اگر حکومت تو را به داشتن یا برداشتن حجاب مجبور می‌کند، تو باید بر اساس آنچه می‌اندیشی عمل کنی و نه آنچه به تو گفته می‌شود.”/جنبش مقابله با رسانه های بیگانه

۷ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. منم با این موافقم که …

  • یا خدا تو چی میکشی از دست این جماعت نادان .. تو چی میکشی از دست دشمنانت که راه به راه میرن و بر ضد دین و حجاب توطئه میکنند ..تمام کارشون رو ول کردن فقط چسبیدن به اینکه حجاب رو تو منگنه بزارن و با اسلام دشمنی کنند .خدا لعنتت کنه مسیح علی نژاد کافر .. تو فکردی مردم و ملت ایران احمقند یا مثل تو فریب خورده یا ساده لوووووووووووووووووح .. حجاب پارچه ی گران قیمت خدا بر بندگان خاصشه نه شما حیوانات بی ارزشی که هر دم فریب میخورید و مغز کوچیکتون یارای حق رو نداره .. مرگ بر دشمنان خدا و مرگ بر ساده لووحانی که زود فریب میخورند و میدونن یارو دشمن دین و خداست باز میگویند راست میگه . خدا لعنتتون کنه که نمیذارین با خدای خودمون تو وطنمون .. خدا لعنتتون کنه ذلیلتون کنه خارتون کرده خارترتون کنه … های بدون عقل خارج از بشری . از جون ما چی میخواییین اجنبی های هرزه مغز … های ضعیف برین گمشین … ها کثیف برین گمشین برین گمشین .. اگر اسلام و حجاب ایرانیها اینقد خاری در چشمان شماست پس بزار بیشتر فرو بره .. ما بیدی نیستیم با بادهای شما بلرزیم ما زرررررررررررنگیم لعنتی های بدبخت عقب مانده

 2. پس آفرین به BBC!!
  “اگر حکومت تو را به داشتن یا برداشتن حجاب مجبور می‌کند، تو باید بر اساس آنچه می‌اندیشی عمل کنی و نه آنچه به تو گفته می‌شود.”

  • آی آی این حرفا دوپهلوئه…
   حرف درست اینه که هیچ کس وهیچ چیز نباید ملاک قرار بگیره.ولی ی زمانی میاد که بعضی دوستان ملاک ومعیارشون میشه جماعت معلوم الحال .که دراین وضعیت عقل قطعا به کار نمیاد!این جور افراد نیاز ب راهنمایی دارن.ومسلما راهنما هم BBC نخواهد بود!!

  • نه درسته تاحدی به پوشش مربوط نمیشه ولی تاحدی هر پوششی حجاب نیست حجاب پوشاندن کامل زنه که بخواطر خدا باشه خدا مارو دوست داره ونمی خواد ما طعمه شیطان برای مرد ها باشیم ولی متاسفانه خیلیها مثل این زن مصری حجابشون رو برداشتن که بگن حیا اینه حیا رو باید از حضرت فاطمه یاد گرفت که تا اخرین نفس از برداشتن حجابشون شرم داشتن و ازهمون بچگی می دونستن دینداری چیه امید وارم همه زنان دنیا لذت حجاب رو بدونن

 3. عزیز بی سوادم مسیح علی نژاد نه . مصی (معصومه) علی نژاد .

 4. چرت بود

  آ[ی چقدرم با حیا بود این دختر

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*