خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / لطفا چند لحظه توجه …

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / لطفا چند لحظه توجه …

با اتمام ساعات معاملات روز چهار شنبه ۹۳٫۲٫۲۳ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۸۴ واحد افزایش به رقم ۴۶۰۰۰ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت۲۶۴واحد افزایش عدد ۱۳۰۰۰۰ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۹۲ واحد افزایش به رقم۲۷٫۱۵۹واحد رسید.

همچنین در این روز “تاپیکو” با ۶۹ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “کنور” با ۲۵ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با۹ واحدافزایش به رقم۷۳۸ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۸۶۹میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۴۱۷میلیارد ریال رسید.

اوضاع و احوال بورس امروز بهتر از روزهای گذشته خصوصاً دیروز بود بطوریکه طی معاملات روز جاری شاخص کل با رشدی ۲۱۵ واحدی به نیمه مدار ۶۳ هزار واحدی رسید.

بر اساس گزارش بورس نیوز در معاملات امروز شاهد تحولی قابل توجه در نگاه حقوقی ها به بازار سرمایه بودیم بطوریکه در این روز خبری از عرضه حقوقی ها نبود و سهام اغلب شرکت ها نفسی راحت کشیدند هر چند حضورشان در نقش خریدار بسیار کمرنگ بود اما همین هم غنیمت است. اهالی تالار از حقوقی ها حمایت نمی خواهند همین که در قیمت های فعلی و نازل اقدام به فروش سنگین نکنندجای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

بنا بر این گزارش، اهالی تالار از تمامی فعالان بازار سرمایه و متولیان بازار تقاضا دارند که به یک نکته توجه ویژه ای نمایند، لطفاً با یکی دو روز روند صعودی شاخص و قیمت سهام شرکت ها جو برگشت روند افزایشی به خود نگیرید این بازار همچنان بیمار است و این علائمی که امروز مشاهده کردید مصنوعی می باشد، این موضوع کاملاً از مقایسه تعداد خریداران و فروشندگان سهام و نیز حجم و ارزش معاملات در روز جاری کاملاً مشهود است.

لذا تا بازگشت علائم طبیعی حیات به بازار سرمایه و سرپا شدن این بیمار مراعات حال بورس را کرده و از هر گونه تصمیم گیری دفعتی و هیجانی خصوصاً عرضه اولیه سهام بپرهیزید، حتی شرکت عزیز و پر پتانسیل. متشکریم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*