خانه / آخرین اخبار / اطلاعیه دولت درباره حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی / یارانه برخی مستضعفان جامعه قطع شده است

اطلاعیه دولت درباره حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی / یارانه برخی مستضعفان جامعه قطع شده است

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی در سال‌جاری، در صورت اعتراض می‌توانند از پنجم خردادماه به مدت یک ماه اعتراض خود را مطرح کنند.

 در این اطلاعیه آمده است: آن دسته از شهروندانی که براساس تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۳۹۴ افراد غیرنیازمند تشخیص داده و یارانه آنها قطع شده است، در صورت اعتراض می توانند از تاریخ سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ به مدت یک ماه به آدرس الکترونیکی که اعلام می شود، مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

۱- فرآیند بررسی اعتراضات (از ثبت درخواست تا پاسخ) کاملا غیرحضوری صورت خواهد گرفت.

۲- کمیسیون موضوع ماده ۱۰ قانون هدفمندکردن یارانه ها اعتراض افراد را بررسی و در صورت استحقاق یارانه به طور مجدد برقرار خواهد شد.

 

فرآیند حذف یارانه افراد پر در آمد ظاهرا حدود دو ماه است که با شیب ملایم آغاز شده است ولی اکنون برخی از نمایندگان مجلس خبر می دهند در این روند، برخی افراد کم درآمد نیز به دلیل ضعف اطلاعاتی دولت از فهرست دریافت یارانه حذف شده اند.

سید سعید زمانیان دهکردی نماینده شهرکرد از جمله نمایندگانی است که طی تذکری در صحن علنی مجلس به رئیس جمهور تاکید کرد:« یارانه تعدادی از مستضعفان و افراد مظلوم که درآمد بالایی ندارند»، قطع شده و خواستار رسیدگی دولت به این مساله شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با جام جم آنلاین توضیح داد که به نظر می رسد مبنای حذف یارانه ها بدون در نظر گرفتن پارامترهای مختلف قانونی بوده است و همین امر، موجب شده، طی روزهای گذشته در مراجعات مردمی مشخص بشود که برخی افراد که شرایط اقتصادی خوبی ندارند، از دریافت یارانه نقدی کنار گذاشته شده اند.

وی به عنوان مثال به خانواده یک کارگر فصلی در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری اشاره کرد که در حالی که شغل ثابت و درآمد چندانی دارد و با چهار فرزند، باید خانواده شش نفری اش را اداره کند، ثروتمند تشخیص داده شده و یارانه اش حذف شده است.

زمانیان دهکردی گفت: سوال این است که دولت با چه استنادی، یارانه این افراد را حذف کرده است، آنهم در حالی که طبق قانون، قرار بود دهک های بالا و افراد متمول و کسانی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند، از فهرست یارانه های نقدی حذف شوند.

وی با تاکید بر این دولت باید ملاک حذف یارانه و میزان و مبنای آن را مشخص کند، خاطرنشان ساخت: احساس ما این است که دولت بصورت اتفاقی و رندم، دست به حذف برخی دهک ها زده است و کسانی از دریافت یارانه کنار گذاشته شده اند که نیازمند کمک نهادهای حمایتی هستند.

به عقیده این نماینده مجلس، قطعا در روزهای آینده اتفاقی که در شهرکرد روی داده است، در برخی شهرهای دیگر نیز دیده خواهد شد.

نماینده شهر کرد گفت: البته ۱٫۵ میلیون نفر هنوز در سیستم ثبت نام یارانه تعیین تکلیف نشده اند و اکثر آنان از اقشار آسیب پذیر هستند که دولت باید جوابگو باشد.

اسماعیل جلیلی نماینده مسجد سلیمان و دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه نیز در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به اینکه دولت حدود دو ماه است حذف یارانه اقشار پر در آمد را آغاز کرده است، گفت: بر اساس تصمیم صورت گرفته، گروه های هدف مثل پزشکان ، فعالان اقتصادی و تجار باید از دریافت یارانه حذف شوند و دولت با آگاهی کامل دست به این اقدام بزند.

فاطمه امیری

۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. چرا یارانه من قطع کردین برای چی شما کی هستین برای من تصمیم میگیرین حقم هرچی هست بده تو که پشت میزت نشستی دستوز میدی موقع جنگ کجا بودی بالای یک ساله که حق من خوردین اگر کاربود همون ایران مینوندم نه اینکه این همه زجر بکشم هرکس رفت خارج اونی نیست که در ردیف شما باشه از خدا بترس

  2. این کجای عدالت اسلام گنجانده شده که یارانه شخصی که مستاجرو کل دارایی اش یک میلیون وپانصده که پول رهنه بادو بچه که به علت مشکل مالی ترک تحصیل کردن چون پدرشون بیمار وخونه نشینه یارانه اش از ۹۴ قطعه بخدا که انصاف نیست

  3. از این ماه یارانه مارو قطع کردند سامانه رفاه هم مرتب خطا میده میگه اطلاعات اشتباهه فقط خدا لعنتتون کنه .چرا پاسخگو نیستید مگه ما جزو ایرانیا نیستیم
    .یکی بیاد راهنمایی کنه

  4. سلام این چه وضعشه من نه شغل دارم بخاطر پاهام از خدمت سربازی معاف شدم تو ۱۸ماه خدمت خودم ازبیماری که داشتم بی اطلاع بودم ازدرد زیاد قادر به راه رفتن حتی نبودم خلاصه حقم ضایع شد حالا نمیتونم کارکنم ۳۸سالمه بیمه ندارم شغل ندارم پدرومادرم زیرپوشش کمیته چرا یارانمو قطع کردین خدا رافراموش کردین لطفا رسیدگی ک
    نید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*