خانه / بورس و سهام / بورس در انتظار پول / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

بورس در انتظار پول / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۲٫۲۹ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۸۴ واحد افزایش به رقم ۴۶۰۵۷ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۲۷۰ واحد افزایش عدد ۱۳۰۴۷۱ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۵۱ واحد افزایش به رقم ۲۷۰۱۷ واحد رسید.

همچنین در این روز “وامید” با ۳۰ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “رمپنا” با ۱۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۵ واحد افزایش به رقم ۷۲۷ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۶۴۱ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۳۱۵ میلیارد ریال رسید.

معاملات امروز بازار سرمایه همانند روزهای گذشته پیگیری شد با این تفاوت که ارزش معاملات نسبت به روزهای گذشته بدون احتساب معاملات بلوکی بسیار کمتر بود که این موضوع در معاملات بورس مشهود بود.

بر اساس گزارش بورس نیوز، اگرچه حجم و ارزش معاملات کاهش پیدا کرده اما نکته مهم دیگر عدم تمایل سرمایه گذاران به فروش سهام می باشد که مهمترین دلیل آن افت قیمت قابل توجه ارزش اغلب سهام شرکت ها می باشد از همین رو در شرایط فعلی می توان گفت که بازار سرمایه برای آغاز یک روند صعودی کوتاه مدت نیازمند نقدینگی است اما تداوم این روند ملزم به ایجاد اعتماد و اطمینان در بازار سرمایه می باشد.

به عبارت ساده تر و در کلام آخر باید گفت که چشم اهالی تالار در معاملات روزهای آتی بورس در انتظار ورود نقدینگی می باشد که جو مثبت و همراه با صف خرید سهام اغلب شرکت ها را با خود به همراه آورد. شاید با آغاز خرداد ماه رنگی دیگر بر بازار سرمایه نشست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*