خانه / آخرین اخبار / هشدار پلیس فتا در خصوص نرم افزار جاسوسی ilivid.exe

هشدار پلیس فتا در خصوص نرم افزار جاسوسی ilivid.exe

پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا(فتا) در مورد کشف جاسوس‌افزار ilivid.exe به کاربران هشدار داد. پلیس فتا به کاربران هشدار داد از دانلود و نصب بدافزار ilivid.exe خودداری کنند و به هیچ وجه این بدافزار را بر روی گوشی‌های هوشمند، تبلت یا سیستم‌های کامپیوتری خود نصب نکنند.

کارشناس پلیس فتا تاکید کرد این بد افزار ممکن است در قالب فایل‌های پیوست به سیستم کاربران نفوذ کند. بنابراین کاربران عزیز باید دقت داشته باشند از دانلود کردن فایل‌های ناشناس جداً خودداری کنند.

شایان ذکر است این بدافزار به احتمال زیاد جاسوسی بوده و از روش کلیک دزدی استفاده می‌کند. به این صورت که می تواند تمام فعالیت کاربر بر اساس کلیک‌های صورت گرفته را به سرقت برده و به منبع ناشناسی ارسال کند. همچنین از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به هدایت کاربر به صفحات خاص اشاره داشت که باعث بالا رفتن رنکینگ این سایت‌ها شده و کاربر را در برابر تبلیغات خاص قرار بدهد.

کارشناس پلیس فتا گفت متاسفانه این بدافزار از سوی برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک گذاشته شده است و کاربران شبکه‌های اجتماعی مراقب باشند که این بدافزار را دانلود و نصب نکنند.

کارشناس پلیس فتا در پایان به کاربران توصیه کرد از دانلود و نصب برنامه‌های ناشناس در فضای وب خودداری کنند. همچنین نرم افزارهای را که نمی‌شناسند برای دیگر کاربران به اشتراک نگذارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*