خانه / آخرین اخبار / جزییات تازه از تغییر تابعیت تکواندوکاران ملی‌پوش ایران به آذربایجان

جزییات تازه از تغییر تابعیت تکواندوکاران ملی‌پوش ایران به آذربایجان

پریسا کفایی، سینا بهرامی، و احمد محمدی، در مسابقات بین‌المللی مولداوی برای تیم آذربایجان مبارزه کردند و صاحب مدال‌های نقره و برنز شدند.

یک روز پس از انتشار خبر عضویت یک تکواندوکار ملی‌پوش ایرانی در تیم ملی آذربایجان، خبرگزاری “ایرنا” در گزارشی فاش کرد که تعداد تکواندوکاران ایرانی که قرار است برای کشور آذربایجان مبارزه کنند، پنج نفر است.

این خبرگزاری از سینا بهرامی، میلاد بیگی، سهیلا سیاحی، پریسا کفایی و احمد محمدی، به عنوان پنج تکواندوکاری نام برده که در «بزرگ‌ترین کوچ ورزشی» تاریخ ایران به تیم تکواندوی آذربایجان پیوسته‌اند.

 بیوگرافی میلاد بیگی بیوگرافی سینا بهرامی بیوگرافی سهیلا سیاحی بیوگرافی پریسا کفایی بیوگرافی احمد محمدی

رضا مهماندوست، سرمربی سابق تیم ملی تکواندو ایران و سرمربی کنونی تیم آذربایجان نوشته که او نقشی در این انتقال نداشته است بلکه آذربایجانی‌ها خود «یک تیم قوی دارند که ورزشکاران مستعد دیگر کشورها را جذب می‌کنند».

از پیشنهاد مالی وسوسه‌انگیز در کنار بخت بیشتر شرکت در مسابقات جهانی و بین‌المللی، به عنوان دو دلیل اصلی تکواندوکاران ایرانی برای پوشیدن لباس تیم آذربایجان یاد می‌شود.

در همین ارتباط، جمشید سهرابی، رییس هیات تکواندوی تهران به “ایرنا” می‌گوید که در حال حاضر، در هر وزن، «دست‌کم چهار تکواندوکار مدعی در تیم ملی ایران وجود دارد و طبیعی است که برخی هوگوپوشان رسیدن به پیراهن تیم ملی ایران را غیرممکن دانسته راهی دیگر کشورها شوند».

وی با بیان این‌که «هر ورزشکاری آرزو دارد تا در مسابقات جهانی و المپیک به میدان برود و نمی‌توان آنان را چندان سرزنش کرد»، اضافه می‌کند که «سال‌ها انتظار کشیدن باعث می‌شود تا ورزشکار راهی دیگر کشورها شود و شانس خود را امتحان کند».

این در حالی است که مهدی بی‌باک، مربی کنونی تیم تکواندو ایران تاکید می‌کند که تعدادی از این تکواندوکاران قرار بود در قالب تیم ملی ایران در تورنمنت امارات شرکت کنند اما «شرایط این حضور فراهم نشد».

گفتنی است از این جمع پنج نفره، به تازگی، میلاد بیگی، تکواندوکار پیشین وزن منهای ۸۰ کیلوگرم ایران، در مسابقات آزاد اوکراین در لباس تیم آذربایجان به میدان رفت و مدال نقره‌ی این رقابت‌ها را از آنِ خود کرد.

چهار تکواندوکار دیگر نیز در مسابقات بین‌المللی مولداوی برای آذربایجان مبارزه کردند که سینا بهرامی در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم، دوم شد و احمد محمدی در +۸۷ و پریسا کفایی در +۷۳، در جایگاه سوم این مسابقات قرار گرفتند.

این تکواندوکاران اهل شهرهای مختلف ایران هم‌چون اصفهان، کرمانشاه، تهران و کرج هستند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*