خانه / سیاسی / سخنان تند آیت الله یزدی درمورد دولت حسن روحانی

سخنان تند آیت الله یزدی درمورد دولت حسن روحانی

آیت‎الله یزدی  در اجلاسیه سراسری «عفاف، عزت  عشق» که در مجتمع یاوران مهدی (عج)قم  برگزار شد، با اشاره به اینکه برخی ها با ضروریات دین در جامعه بازی می‌کنند اظهارکرد: گرفتن همایش‌ها اجلاسیه‌ها هیچ دردی از جامعه دوا نخواهد کرد و حتی در دستگاه‌های دولتی نیز برای هر کاری همایش و اجلاسیه می‌گیرند که  هیچ اثری نخواهد داشت.

وی به شعار سال از سوی رهبری معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: معنای شعار سال  این نیست که در جامعه فقط مردم به حرف دولت گوش کنند و  دولت را در  همه حال حمایت کنند، پس کار دولت این وسط چه خواهد بود؟

آیت‎الله یزدی اظهارکرد: دولت نیز باید به درد جامعه گوش کند و به خواسته‎های مردم توجه کند خواسته‎های مردم این است که بدحجابی از بین برود؛ مردم، بدحجابی را نمی‎خواهند، باید با بد حجابی در دستگاه‎های دولتی مبارزه شود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: مگر دولت این وضعیت نامناسب را نمی‌بیند آیا این همزبانی نباید دو طرفه باشد؟ آیا دولت تنها از مردم انتظار دارد که او را حمایت کنند پس وظیفه دولت نسبت به مردم چه خواهد شد؟

وی افزود: مردم خواستار مبارزه با قاچاق کالا،  فحشا، منکرات و بی مبالاتی‌هایی که در جامعه انجام می شود هستند، این مسائل بارها به دولت تذکر داده شده،  ولی دولت حتی گوش به این حرف ها نمی‌دهد و وقتی اعتراض می‎شود می گویند این کار حوزه‎ها است، حوزه باید کار فرهنگی انجام دهد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین خاطر نشان کرد: مردم خیلی راحت می‎توانند این وضعیت را سروسامان دهند، ولی به خاطر فرمایشات رهبری که فرموده است باید از دولت حمایت کنند، پیرو فرمایشات رهبری هستند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم می‎توانند با بد حجابی و مسائل دیگر در جامعه برخورد کنند، ولی چون تابع دستورات رهبری هستند می‎خواهند این موضوع از سوی دولت پیگیری شود به هر حال این حمایت و همزبانی باید دو طرفی باشد.

وی تصریح کرد: دولت و کسانی که قدرت در دست آنها است باید مسئله حجاب را  پیگیری کنند و موضوع حجاب باید از سوی دولت ابتدا در خانواده دولت به اجرا در بیاید تا مردم ببیند که دولت هم از خود حرکتی نشان داده است.

آیت‌الله یزدی خاطرنشان کرد: با مقاله، کتاب و قلم زنی نمی‌توان در موضع حجاب کاری انجام داد؛ باید همه دستگاه‌ها وارد میدان شوند و برای این موضوع کاری انجام دهند.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: قوانینی باید در مورد حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تصویب شود؛ ولی می‌بینیم در این عرصه کار جدی از سوی دولت صورت نمی‌گیرد و باید بگویم اراده جدی از سوی دولت برای امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد.

آیت‌الله یزدی با بیان این که  اگر امروز در جامعه کسی بخواهد نهی از منکر کند؛ متاسفانه با  او مقابله می‌کنند، خاطرنشان کرد: در دانشگاه‌های کشور برخی از اساتید گرفتار رسومات غربی شده و از ارزش‌های اسلامی فاصله گرفته و جوانان متدینی که وارد دانشگاه می‌شوند به جای این که بهتر شوند به مرور زمان تدین خود را از دست می‌دهند.

وی با بیان این که اراده جدی در موضوع حجاب دیده نمی‌شود خاطرنشان کرد: امروز در جاهای مختلف کشور از فرودگاه گرفته تا میدان‎های تهران و ….. اوضاع حجاب نامناسب است و اگر نیروی انتظامی هم بخواهد وارد عرصه شود و با این مسئله برخورد نمایند، بعضی‌ها می‎گویند کار نیروی انتظامی امر به معروف و نهی از منکر نیست این دستگاه وظایف دیگری دارد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: متاسفانه برخی در جامعه نسبت به مسائل شرعی مانند حجاب، چندان رغبتی نشان نمی‌دهند و رعایت نمی‎کنند و دلایل این بی توجهی به بدحجابی رفاه زندگی، اسباب و وسائل زندگی و رسانه‌ها می‌باشند و در کنار آن بیگانگان نیز با تبلیغات وسیع خود توانسته‌اند موضوع حجاب را بی ارزش جلوه دهند.

آیت‌الله یزدی خاطرنشان کرد: خانواده ها چگونه نسبت به امر و پوشاک بچه های خود حساسیت نشان می‌دهند به همان اندازه نیز باید به مسئله حجاب حساسیت نشان دهند.

استاد حوزه علمیه قم اظهارکرد: امروز در دانشگاه‌ها دختر و پسر را جدا می‌کنیم، ولی بعضی‌ها تمسخر می‌کنند؛ باید نسبت به موضع فرهنگ بسیار جدی بود و برای این عرصه اراده جدی داشت تا اراده جدی نباشد این موضوع برطرف نخواهد شد.

منبع : انتخاب

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. … اول باید مشکل بیکاری جوانان حل بشه و بقیه خودبخود درست میشن

  2. مگر شما مردم را با کوهی از مشکلاتشان می بینید؟

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*