خانه / بورس و سهام / یک تشکر ویژه! / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

یک تشکر ویژه! / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

با اتمام ساعات معاملات روز شنبه ۹۴٫۳٫۲ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۳۸ واحد کاهش به رقم ۴۵۸۳۶ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۳۱۶ واحد کاهش عدد ۱۳۰۴۲۴ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱۱۶ واحد کاهش به رقم ۲۶۸۶۴واحد رسید.

همچنین در این روز “همراه” با ۱۰ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “وبملت” با ۴۸ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۱۰ واحد کاهش به رقم ۷۱۶ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۸۹۸ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۳۸۲۵ میلیارد ریال رسید.

اولین روز از معاملات هفته جاری در حالی با سقوط مجدد شاخص های بورس به تبع افت قیمت سهام اغلب شرکت ها مواجه شد که امروز شاهد دو اتفاق مهم در قوانین اجرایی بازار سرمایه بودیم بطوریکه از روز جاری دامنه نوسان شرکت های بورسی از ۴ به ۵ درصد تغییر کرد و گزارشات شرکت های بورسی بدون توقف پشت چراغ قرمز سازمان بورس بصورت مستقیم بر روی کدال منتشر شد، اتفاقاتی که نه تنها به نوبه خود بسیار قابل توجه بود بلکه انتشار همزمان اطلاعات شرکت ها بر روی سایت کدال به مثابه انقلابی بزرگ در سازمان بورس بود.

 اما علی رغم تمامی این اتفاقات ذکر شده باز هم بازار سرمایه راه سراشیبی را برگزید تا امیدهای اهالی تالار به بازگشت روند صعودی به یأس تبدیل شود.

از سویی دیگر اخبار سیاسی منتشر شده در موضوع مذاکرات هسته ای و نیز ناآرامی های به وجود آمده در منطقه به نحوی است که همسویی منطقی با روند شاخص های بورس در روز جاری داشت، لذا علی رغم رسیدن قیمت اغلب سهام شرکت ها به کف قیمتی خود و جذابیت بالا برای سرمایه گذاران بورس اما بنظر می رسد آنچه که هنوز به کف خود و نقطه حمایتی اصلی برخورد نکرده نمودار اعتماد و اطمینان اهالی بازار به بورس است. ظاهراً آنگونه که از اخبار و اتفاقات این روزها بر می آید همچنان نمودار اعتماد و اطمینان نیازمند اصلاح است تا مجدداً شاهد رنگ سبز در بازار باشیم.

در پایان امروز شایعاتی مبنی بر احتمال حضور رییس جمهور در تالار حافظ برای بازدید از بازار سرمایه مطرح شد که در حال پیگیری صحت و سقم آن هستیم و در صورت رسیدن به نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.

راستی تا فراموش نکردیم یک تشکر ویژه هم از حقوقی های خریدار سهام طی روزهای اخیر داشته باشیم، ممنون که در درصدهای منفی سهام را به جهت فروش به حقیقی ها در اولین مثبت بازار خریداری می کنید. امیدواریم روزی برسد که بتوانیم این لطف و زحمات شما را جبران کنیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*