خانه / استخدام و بازار کار / کارآفرین برتری که به دلیل مشکلات تولید کارمند شهرداری شد

کارآفرین برتری که به دلیل مشکلات تولید کارمند شهرداری شد

یک فارغ‌التحصیل و کارآفرین کشاورزی که چند سال پیش توانسته بود با راه‌اندازی کشت گیاهان دارویی و ایجاد درآمد مناسب، برای چندین نفر هم شغل ایجاد کند اکنون به دلیل مشکلات فراوان تولید ترجیح داده است کارمند قراردادی شهرداری شود.

فارس، مجتمع آموزش جهاد کشاورزی استان سمنان اسامی کارآفرینان و الگوهای موفق آموزش‌های علمی کاربردی کشاورزی را در رشته‌های مختلف گردآوری و در قالب کتابی منتشر کرده است.

در این کتاب صادق ده‌پور فارغ‌التحصیل دانشگاه علمی کاربردی کشاورزی سمنان در رشته کارشناسی «تولید و بهره‌برداری گیاهان دارویی و معطر» در این کتاب به عنوان کارآفرین معرفی شده است.

در این کتاب آمده است، این فرد به عنوان اقدام کارآفرینانه با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون تومان و درآمد سالانه ۱۵ میلیون تومان، کشت گیاهان دارویی در مساحت دو جریب را راه‌اندازی کرده و اشتغال دائم یک نفر و غیر دائم دو نفر را فراهم کرده است.

خبرنگار فارس برای اطلاع از وضعیت این کارآفرین، روند تولید، میزان درآمد و میزان رضایت این کارآفرین از کاری که انجام می‌دهد گفت‌وگویی انجام داد.

*کارآفرین کشاورزی که کار خود را رها کرد و کارمند شد

صادق ده‌پور به خبرنگار فارس گفت: سال‌هاست کشت گیاهان دارویی را رها کرده و به کار قراردادی کارمندی در شهرداری سمنان روی آورده‌ام.

وی می‌گوید: مشکلات زیادی باعث شد تا کار تولید گیاهان دارویی را رها کنم و به حقوق ماهانه شهرداری بسنده کنم.

ده‌پور درباره دلیل رها کردن کشت گیاهان دارویی می‌گوید: زمین مال خودم نبود و به صورت شراکتی کار می‌کردیم، هزینه‌های تولید نیز بالا بود و نیاز به نقدینگی داشتیم که متأسفانه تأمین نمی‌شد.

ده‌پور در این باره که آیا از حمایت‌های دولتی مانند گرفتن وام و تسهیلات استفاده نکردید؟ گفت: به دلیل مشکلاتی که در گرفتن این گونه تسهیلات وجود دارد، دنبال این کارها نرفتیم و ترجیح دادیم به دلیل مشکلات مالی زیادی هم که وجود داشت به کار کارمندی مشغول شدم.

وی در این‌باره که چه گیاهان دارویی را کشت کرده بودید، گفت: درخت توت، زیتون تلخ، لاوان، پیچ امین‌الدوله کشت می‌کردم، اما بعد از دو سه سال مجبور شدم رهایش کنم.

ده‌پور در پاسخ به این سوال که آیا از اینکه کار خود را رها کرده‌اید ناراحت نیستید، گفت: اگر حمایت‌هایی انجام می‌شد حتماً این کار را ادامه می‌دادم اما به دلیل مشکلات زیاد در راه تولید و نیز مشکلات شخصی مجبور شدم کار کارمندی را ترجیح دهم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*