خانه / بورس و سهام / رونق بازار دلالان به دنبال وام جدید مسکن

رونق بازار دلالان به دنبال وام جدید مسکن

بی تدبیری و ضعف مدیریت طی دوسال اخیر در بخش مسکن که رکود را در آن چندبرابر کرده است را نمی توان با افزایش میزان وام های مسکن جبران کرد.
سید محمد بیاتیان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، با بیان اینکه تسهیلات جدید خرید مسکن با عنوان وام های ۸۰میلیونی تأثیری منفی در بازار مسکن ایجاد می کند، اظهار داشت: مدت ها است که بازار مسکن با رکودی بی سابقه روبرو شده است و در حال حاضر مردم منتظر بدست آوردن سرمایه ای هستند تا مسکن خود را تأمین کنند. پرداخت این وام به گونه ای است که سبب هجوم یکباره مردم به سمت بازار مسکن می شود و این امر افزایش قیمت های مسکن را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بی تدبیری و ضعف مدیریت طی دوسال اخیر در بخش مسکن که رکود را در آن چندبرابر کرده است را نمی توان با افزایش میزان وام های مسکن جبران کرد که البته این وام ها نیز با شرایط خاصی همچون شرط سپرده ۵۰ درصدی پرداخت خواهد شد.

وی با تأکید براینکه اجرای این طرح تورم را در بخش مسکن بوجود می آورد، تصریح کرد: تنها در صورتی می توانیم بگوییم که تسهیلات جدید مسکن تورم را بوجود نمی آورد که این تسهیلات در جهت ساخت مسکن به مردم داده شود.

بیاتیان در خاتمه با اشاره به شرط ۵۰درصدی سپرده گذاری برای دریافت وام های مسکن، گفت: بسیاری از مردم که صاحب خانه نیستند و قصد خرید خانه دارند شاید ۴۰ میلیون تومان در اختیار نداشته باشند، با چنین شروطی تنها زمینه برای رونق بازار دلالان آماده می شود و معضلات بخش مسکن چند برابر خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*