خانه / بورس و سهام / پیش بینی “ثباغ” در سال 93

پیش بینی “ثباغ” در سال 93

شرکت شهرسازي و خانه سازي باغميشه با 80 میلیار د تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به شهریور 93 مبلغ 545 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با آخرین سود اعلامی برای هر سهم در سال مالی 92 (مبلغ 802 ریال) 32 درصد کاهش داشته است.

این شرکت که مبلغ 2 میلیارد تومان به عنوان ضررو زيان معامله عودت پروژه ایل گلي که در تيرماه سالجاري انجام شده در حساب هزينه هاي عملياتي در نظر گرفته و این در حالیست که علت کاهش سودآوری شرکت در گزارش اخیر را می توان افزایش 1.742 درصدی هزینه های مالی بدلیل اخذ تسيهلات بانکي و همچنین کاهش ميزان واحدهاي احداثي جهت ارائه به فروش و درنتيجه سود دانست.

درخصوص پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 این شرکت موارد زير را به استحضار مي رساند:

از سرفصل فروش بیش از 95 میلیارد و 600 میلیون تومان 32 درصد مربوط به پروژه اطلس و 12 درصد مربوط به پروژه شهريار مي باشد. شايان ذکر است شرکت علي رغم حذف پروژه شهريار از پيش بيني سود هر سهم سال مالي 92، مجدداً پروژه مذکور را در پيش بيني سود هر سهم سال مالي 93 لحاظ نموده است.

هم چنين شرکت درخصوص کاهش فروش سال مالي 93 نسبت به سال مالي قبل اعلام نموده است “سياست پيش بيني فروش شرکت براي سال مالي 1393 صرفاً براي واحدهاي در دست احداث اعم از مسکوني ـ تجاري و اداري متمرکز گرديده است و همين امر کاهش 14 درصدي پيش بيني فروش سال مالي 93 را نسبت به سال مالي 92 منجر گرديده است.”

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*