خانه / آخرین اخبار / پرواز همای ، خواننده ضد انقلاب چگونه برای اجرا در وزارت کشور مجوز گرفت؟ + عکس

پرواز همای ، خواننده ضد انقلاب چگونه برای اجرا در وزارت کشور مجوز گرفت؟ + عکس

در روزهای گذشته خبر اخذ مجوز «پرواز همای» خواننده گیلانی که در ۸ سال گذشته به خاطر مشکلاتی که داشت،‌ به او مجوز داده نشد، منتشر و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

«پرواز همای» که به گفته خودش از طرفداران پر و پاقرص زبان پارسی محسوب می‌شود و اصلا با همین بهانه نام خود را عوض کرده است، در روزهایی که در خارج از کشور فعالیت می‌کرد بارها با شبکه‌های ماهواره‌ای ضدنظام مصاحبه کرد که از جمله‌ی آن‌ها مصاحبه با «شباهنگ» و مصاحبه با «امیر مهیم» شاعر فراری از کشور بود که یکی از برنامه‌سازان بی‌بی‌سی فارسی محسوب می‌شود.

همسر پرواز همای کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای

خواننده‌ای در سبک موسیقی سنتی که چند سالی را در خارج از کشور فعالیت می‌کرده و دلیل این فعالیت هم خواندن اشعاری بوده که جنبه کفرآمیز داشته است. یکی از معروفترین آن‌ها ترانه «این چه جهانیست» می‌باشد که از زمان تولید و پخش آن نظرات اعتراضات بسیاری نسبت به مضمون کفرآمیز این ترانه مطرح شد.

همسر پرواز همای کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای

حضور او در کنار افرادی همچون «دریا دادور» و «فرشته ملک فرنود» و «یلدا عباسی» در کشور آمریکا و تمرینِ ساز و آواز در کنار آن‌ها که با پخش فایل‌های صوتی و تصویری جلسات مشترک آن‌ها در فضای مجازی همراه بود، باعث شد که چهره‌ی واقعی او بیش از پیش در نظر همگان آشکار شود. بعد از آن هم برگزاری کنسرتی مشترک به نام «عشق، عقل و آدمی» با دریا دادور در شهر لندن تفکرات واقعی او را نمایان‌تر کرد.

این خواننده در حالی به اجرای برنامه می پردازد که صدای شاخص برجسته ای نداشته و افرادی بسیار با سطح صدای بالاتر در کشور وجود دارند که امکان برگزاری کنسرت در یک جای دولتی را ندارند.

همسر پرواز همای کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای

از طرف دیگر در اختیار گذاشتن سالن وزارت کشور به افراد مسئله دار خود می تواند زمینه را برای ورود دیگر افراد مسئله‌دار به وزارت کشور و اجرای برنامه‌‌های آنها فراهم می کند.

خواننده‌ای که تمامی کارهای وی با مضامین توهین،‌ سیاه نمایی و ضد ارزش است و طی سال های گذشته تریبونی برای عرضه اندام به وی داده نشده است، قرار است در تالار وزارت کشور برنامه اجرا می‌کند.

از طرف دیگر یکی از مسئولین در وزارت کشور در گفت و گو با خبرنگار دانا اظهار داشت: وزارت کشور به طور مستقل سالن خود را در اختیار کسی قرار نمی دهد.

همسر پرواز همای کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای

وی در توضیح روند مجوز گرفتن برای اجرای برنامه در سالن وزارت کشور گفت: در ابتدا که نامه درخواست به دست وزارت کشور می رسد، این وزارتخانه این نامه را به وزارت ارشاد و اماکن فرستاده و پس از اخذ مجوز از این دو نهاد، اجازه برگزاری کنسرت به آنها داده می شود.

این مسئول در وزارت کشور یادآور شد، کنسرت همای هم همین روند را داشته و مجوز آن از سوی اداره موسیقی در وزارت ارشاد صادر شده است.

هرچند پیگیری های خبرنگار دانا از اداره موسیقی وزارت ارشاد به جایی نرسیده و مسئولین پاسخگو نبودند اما انتظار می رود عرصه برای تاخت و تاز خوانندگان معاند و ضد نظام باز نشود.

فتح الله حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در همین راستا اظهار داشت: باید گفت مسئولان وزارت ارشاد هم خوب زمانی را انتخاب کرده اند و به این خواننده مجوز دادند، درست زمانی که مجلس تعطیل است اقدام به این کار کرده اند.

وی در ادامه افزود: قطعا وزارت ارشاد نباید به افرادی که سابقه سوء دارند و همچنین مساله دار هستند مجوز دهد؛ ما خواننده های خوبی در داخل کشورمان داریم که می توانند جای آنها را پر کند.

منبع : راه دانا

۶ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. شما چرا میسوزی

  2. همای که موسیقیش بهتر از خواننده های دیگر میخونه چرا با او اینگونه رفتار میشه ……

  3. چون شمالیه دماغ گنده اس بهش اجازه داده شد

  4. پرواز همای خواننده ی بسیار عالیهست و مضمون شعر هاش خیلی پختس نمیدونم چرا اینقدر اصرار به تخریب چهره ی پرواز همای دارند .شاید چون بی پرده صحبت میکنه…

  5. همای شعرش خیلی پرمعنی و صداش خیلی خاصه و از لحاظ محبوبیت هم باید بگم که جزو ۳خواننده ی محبوبم هست…

  6. اتفاقا هم صدای محشری داره هم شعراش معنی گرا و عمیقن . شما که فرق بین موسیقی خوب و بد نمیتونی تشخیص بدی مطلب ننویس و کسی رو تخریب نکن. چهره واقعی شما چیه که خواننده نامداری مثل همایو زیر سوال میبری!!!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*