خانه / بورس و سهام / روند مثبت سرب و روی پس از شفاف‌سازی

روند مثبت سرب و روی پس از شفاف‌سازی

کارخانه سرب و روی که پس از اعلام تعطیلی، حدود 25 درصد کاهش قیمت را تجربه کرد، امروز با شفاف سازی درباره اقدامات انجام شده به روند مثبت بازگشت.

 فارس، اخیرا استانداری زنجان به دنبال اعتراضات مردمی این استان و با توجه به مصوبه محیط زیست، دستور تعطیلی کارخانه ملی سرب و روی را صادر کرد.

بنابراین گزارش، قیمت هر سهم این شرکت پس از اعلام خبر تا جلسه معاملاتی دیروز حدود 25 درصد کاهش پیدا کرد.

پس از این جریانات، این شرکت اکنون درباره اقدامات انجام شده پس از تعطیلی اطلاع رسانی کرده است.

در نامه این شرکت به مدیریت نظارت بر امور ناشران بورس اوراق بهادار تأکید شده است: « پیرو نامه شماره 2000/92 مورخ بیست‌وششم مردادماه جاری به استحضار می‌رساند پیگیری‌های لازم توسط شرکت از طریق استانداری و محیط زیست زنجان، سازمان صنعت و معدن تجارت و سایر ارگان‌ها، نهادها و سازمان‌های استان به صورت مستمر در حال انجام بوده و طبق آخرین تصمیمات متخذه توسط استانداری زنجان مقرر شده طی روزهای اخیر گروهی از کارشناسان سازمان محیط زیست استان جهت بازرسی به کارخانه روی عزیمت و نتیجه بازدید را به شرکت ملی سرب و روی ایران و سازمان مذکور و استانداری منعکس کند. همزمان اقدامات لازم جهت آماده‌سازی شرایط انتقال پسماندهای کارخانه روی به سایت جدید شرکت آغاز شده و بستر‌سازی محل دپو کیک‌های کارخانه مذکور در حال انجام است.

انتظار می‌رود با توجه به اقدامات صورت گرفته طی روزهای اخیر کارخانه روی بازگشایی شده و فرآیند تولید در کارخانه مذکور از سر گرفته شود.

ضمنا در بحث کارخانه سرب نیز مکاتبات عدیده‌ای با مراکز مربوطه صورت گرفته و امور تعمیراتی مطابق برنامه در حال انجام است.

امید است با همراهی و تلاش کلیه مسئولین محترم و اقدامات مؤثر، ضمن حفظ اشتغال و روند تولید در هر دو کارخانه سرب و روی پیش‌بینی‌های به عمل آمده محقق شود.

بدیهی است طی روزهای آتی نتیجه اقدامات بعمل آمده جهت استحضار جنابعالی و سهامداران محترم منعکس خواهد شد.»

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*