خانه / بورس و سهام / تجربه ای که گران تمام شد / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

تجربه ای که گران تمام شد / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

با اتمام ساعات معاملات روز سه شنبه ۹۴٫۰۳٫۱۹ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۴۶۴ واحد کاهش به رقم ۴۴۷۷۳ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۲۶۸ واحد کاهش عدد ۱۲۹۷۶۶ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۲۶۵ واحد کاهش به رقم ۲۶۰۵۳ واحد رسید.

همچنین در این روز “شخارک” با ۳ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فولاد” با ۶۳ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۶ واحد کاهش به رقم ۶۹۱ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۷۷۱ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۱۰۹۳ میلیارد ریال رسید.

بر اساس گزارش بورس نیوز، فقط می توانیم بگوییم که با این نوع مدیریت و عملکرد اقتصادی، امروز ما شاهد واقعیت های اقتصادی در بازار سرمایه هستیم و با توجه به تداوم سیاست های فعلی احتمالاً باید شاهد ارقام پایین تر شاخص بورس و قیمت سهام شرکت ها در آینده باشیم.

نکته ای که بازار سرمایه این روزها درحال آموزش دادن به سرمایه گذاران و سهامداران است بسیار گران بها بوده و البته برای سهامداران نیز به قیمت گزافی تمام شده و آن بی معنی بودن جمله معروف ” کف قیمتی سهام” است حتی اگر بالاترین رکن اقتصادی کشور آن را بیان کرده باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*